7 Adımda Ebayla İlgili Bilmen Gerekenler Neler7 Adımda Ebayla İlgili Bilmen Gerekenler Neler

 

Eba ile ilgili bilinmesi gereken 7 adım bulunmaktadır. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir.

 

Eba’ ya Nasıl Giriş Yapabilirim?

 

Önce eba’dan velinin telefonuna gelen şifrenin girilmesi gerekir. Eğer veliye mesaj gelmediyse, eba’ ya giriş yapabilmek için, hesap oluşturulması gerekiyor. Bunun için eba sayfasına gitmek yeterli olacaktır. Arama motoruna eba yazıp, sayfaya gidilebilir. Açılan sayfada sağ üstte bulunan öğrenci alanına girip, eba hesabı oluştur düğmesi tıklanır. İstenen bilgiler girildikten sonra, giriş yap düğmesine tıklanır. Ardından kullanılacak şifreyi belirleyip şifre oluştur düğmesine tıklanmalıdır. Artık eba giriş işlemi yapılabilir.

 

Eba’ da Nasıl Ders Çalışabilirim?

 

Eba’ da ders çalışmak için öncelikle, dersler sayfasına gidilir, çalışmak istenilen ders seçilir. Seçilen dersin sayfasında üniteler ve konular listelenecektir. Çalışmak istenilen konu seçildiğinde, sıralı anlatım düğmesine tıklayarak, konuya ait içerikler çalışmaya başlanılabilir. İlgili konunun testi çözülebilir. Sistemin öğrenciye özel, eksiklerini tamamlayabilmesi için önerilen içerikler tekrar edilebilir.

 

Çalışmalarımı Nereden Takip Edebilirim?

 

Öğretmen, öğrenciye öğrendiklerini pekiştirmesi için, eba’ da yer alan içerikleri yollayabilir. Öğrenci de öğretmeninin gönderdiği çalışmaları, çalışmalarım sayfasından görebilir. Çalışmalarını açmak için, üzerine tıklaması yeterli olacaktır. Çalışmalar sayfasına eba öğrenci giriş işleminden sonra ulaşılabilir.

 

Canlı Derslerime Nereden Ulaşabilirim?

 

Eba sol menüdeki canlı dersler düğmesi ile, öğrenciye atanmış canlı dersler görülebilir. Dersin başlama saati geldiğinde ders menüsündeki katıl düğmesini tıklayarak canlı derse katılım sağlanabilir. Canlı ders ortamında, aynı sınıfta olduğu gibi, öğrenci öğretmene soru sorabilir, ve katılım sağlayabilir.

 

Eba’ da Neleri Takip Edebilirim?

 

Eba’ da okulla ilgili her türlü bilginin takip edebileceği çeşitli alanlar bulunmaktadır. Örneğin, sayfam alanında öğretmenlerin gönderdiği iletileri görülebilir. Cevaplanabilir tartışma ve oylamalara katılım gerçekleştirilebilir. Ayrıca öğretmenden ve okul yöneticilerinden gelen mesajlara da üst menüdeki zarf simgesine tıklayarak ulaşılabilir. Takvim alanındaysa hangi gün hangi çalışmaların tamamlanması gerektiği görülebilir.

 

Kütüphaneden Nasıl Yararlanabilirim?

 

Kütüphane sayfasında farklı kategorilere ait, binlerce içerik bulunmaktadır. Hem eğitsel içeriklerin hem de genel kültür içeriklerinin yer aldığı bu bölümde videolar, dergiler, etkileşimli kitaplar mevcut.

 

Eba’ ya Mobil Uygulama Üzerinden Nasıl Erişebilirim?

 

Eba’yı android veya ios işletim sistemine ait telefonlarda kullanmak için uygulama marketlerinden eba indirilir. Sonra eba kullanıcı adı ve şifren ile uygulamaya giriş yapılabilir. Eba’ nın tüm içerikleri ve özellikleri bu uygulama üzerinden kullanılabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın