Akademik Destek NedirAkademik Destek Nedir?

 

EBA akademik destek programı, öğrencilere yönelik akıllı yönermeler içeren, öğrencileri yönlendiren bir sistemdir. Bu akademik destek programı ile, öğrencinin sene sonu notu ile yaptığı tercih listesi, ve mevcut durumu dikkate alınarak, hangi dersi, hangi konuyu çalışacakları hakkında öğrenciye fikirler ve yönergeler göstermektedir. Program sayesinde öğrencilere özel çalışma programı hazırlanıp, öğrencilerin bu programa uyması, bu destek programının kurulumundaki ilk amaçtır.

 

EBA Akademik Destek Neleri İçerir?

 

l EBA akademik destek programı, detaylaı konu anlatım videoları, yeni nesil sorular, geçmiş yıllarda çıkan üniversite sınav sorularını ve çözümlerini içermektedir. Örnek soru-çözüm videolarını da bu platform içerisinde bulmak mümkündür.

l Öğrencilerin aktifliklerini sürekli olarak izleyen bu program, öğrencilere yanlızca ihtiyacı oldukları bilgiyi sunduğu için öğrenciler tarafından beğenilmiştir. Öğrenciye özel eksik giderme testleri içeren bu sistem, her konu videosundan sonra bu testleri size sunmakta, konunun eksiksiz olarak anlaşılmasını amaçlamaktadır. Her öğrenciye özel olarak hazırlanan çalışma programları ise ayriyeten beğenilmektedir.

EBA Akademik Destek Sayfasına Giriş

 

l EBA Akademik sekmesine her öğrenci giriş yapabilmektedir. Özel okul öğrencisi veya devlet okulu öğrencisi ayrımı yapılmamaktadır.

l Özel okulda öğrenim gören öğrenciler, EBA’ya e-okul şifreleri ile giriş yapabilmektedir.

l Açık Öğretim öğrencileri EBA sistemine açık öğretim şifreleri ile girebilmektedir.

l Devlet okulundaki Öğretmenler ise EBA sistemine MEBBİS şifreleri ile giriş yapabilmektedir.

l MEBBİS şifresi olan her öğretmen, EBA giriş yapabilmektedir.

Eba öğrenci giriş ile eğitime başlayan ülkemizde, herkesin kafasının karışık olduğu görülüyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise EBA’nın en baştan yapılandırıldığı, öğrenciyi, ne kadar okuldan uzak ta olsa eğitimden uzak olmaması için, öğrenimin devam etmesini amaçladıklarını bildirmiştir. 11. ve 12. sınıfların yararlanabildiği EBA akademik destek ise, öğrencilerin hedefleri yolunda ilerlemesini; dershane, özel ders alan öğrenciler ile bu eğitimleri alamayan öğrenciler arasındaki farkı kapatmak için kurulmuştur. Sistemin düzenli olarak devam etmesi taktirde özel ders kurumlarının önüne geçeceği düşünülmektedir. Akıllıca yapılmış olan bu destek programları; her öğrenci için özel çalışmakta, öğrencinin eksik olduğu konularda tavsiyeler yapmaktadır. Özellikle ülke çocuklarının eğitimden mahrum kaldığı bu dönemde çalışmaya devam etmesi Türkiye’nin geleceğini ışıklandıracaktır.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın