Akademik Destek NedirAkademik Destek Nedir?

 

Akademik Destek 11. sınıf ve 12. sınıf eba öğrencilerine özel hazırlanmış bir sistemdir. Akademik Destek sistemine giriş yapan öğrenci, puan türünü ilk olarak karşısında görecektir. Öğrenci puan türünü seçer. Ardından Eba Akademik Destek, seçmiş olduğunuz puan türüne göre sizi çalıştırmaktadır ve ders programları sunmaktadır. Diploma notunuzu belirleyiniz. Diploma puanınız, Eba Akademik Destek birimine eklenmesini sağlamaktadır.

 

Akademik Destek puan türünüzü ve yerleştirme puanınızı belirlemektedir. Sizleri hedefinizi belirleyeceğiniz ekrana sevk etmektedir. Net tahminleriniz sisteme girilmeden önce, hangi üniversiteyi ve hangi bölümü istediğinizi seçebilmektesiniz. Net tahminleri bölümü sizleri TYT ve seçmiş olduğunuz puan türünüze bağlı olarak AYT sorularına yönlendirmektedir.

 

Belirlemiş olduğunuz tahminlerinize yönelik sizlere hedeflerinizi “Net Tahminleri” bölümünde sormaktadır. Tahminler yerinde vermiş olduğunuz sayıları “Önceki Net” olarak temel almaktadır. Hedef netlerinizi belirletmektedir. İlerlemeniz durumunda “Net Artış” olarak kaydetmektedir. Ayrıca hedefe yakın olduğunuzu görsel olarak görebilmektesiniz.

 

Eba Akademik sistemi haftanın hangi gününde, hangi dersleri çalışmak istediğinizi öğrencilere sormaktadır. Çalışma stratejisi bölümünde adı üstünde çalışma stratejilerinizi belirlemektesiniz. Deneme sınavına giriyorsunuz. Ardından net durumlarınıza ve konuya hakimiyetinize göre stratejinizi bizzat siz belirlemektesiniz.

 

Sistem size üç adet strateji sunmaktadır. Bunlar; sıfırdan çalış, eksiklerini kapat ve sorulara yüklen olmaktadır. Kendinize özel bölümü tamamladıktan sonra sistemdeki yapay zeka öğrencinin kendisine, hedeflerine ve konuya hakimiyetince şekillendirilmektedir. Siz kendinize özel dersleri belirliyorsunuz. Devamlı deneme sınavlarına tabi tutulmaktasınız. Burada güncel olarak sürekli durumunuzu görebilmektesiniz. Ayrıca testlere de “Testler” bölümünden bakabilmektesiniz.

 

Eba ‘da Öğrenci Girişi

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, okulların tatil edilmesi ile uzaktan eğitim başlamıştır. Eba ‘da öğrenciler, şifre belirleyebilme haklarına sahiplerdir. İlki, eba.gov.tr adresinden eba giriş yapılmaktadır. Öncelikle “öğrenci” sekmesine basıp, ardından “Eba hesabı oluştur” sekmesine tıklayınız. Veliye veya öğretmen bölümüne başvurmayınız. Güvenlik kodu, T.C. kimlik numarası, öğrenci numarası, T.C. kartı seri numaraları girilmesi yoluyla yapılabilmektedir. Bunun için şunlar sırasıyla yapılmalıdır:

 

“Eba Hesabı oluştur” sekmesine tıklayınız.

 

E-Okul bilgilerini giriniz ve “Giriş” sekmesine basınız.

 

Eba hesabın için yeni şifre belirleyiniz.

 

Kendisinin ya da velisinin e-posta adresini ve cep numarasını girmeli ve “Şifre oluştur” sekmesine tıklamalıdır.

 

Adım adım uygulandıktan sonra eba öğrenci giriş ekranına yönlendirilmektesiniz. Bu ekranda T.C. kimlik numarası ve Eba yeni şifreniz ve güvenlik kodunu giriniz. “gönder” sekmesine basılınca sizi “Ana Sayfa” ya yönlendiriyor.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın