Aktif Öğrencilerim Bölümü NedirAktif Öğrencilerim Bölümü Nedir?

 

Örgün eğitimin eksiksiz devamlılığının sağlanması için EBA sistemi bütün olanakları ile işleme konulmuştur. Bu anlamda hem öğretmenler hem de öğrencilerin birçok şansları vardır.

 

EBA öğrenci giriş öğrenciler olduğu kadar öğretmenlere de birçok faaliyet ve etkinlik sunmaktadır. Özellikle aktif öğrencilerim bölümü ile katılım kontrolünü kolaylaştırmaktadır.

 

Eba İle Devamsızlık Kontrolü Sağlanır mı?

 

EBA ile öğretmenlerin öğrencilerin devamsızlık durumunu da kontrol etmesi mümkündür. Bu sayede öğrencilerin online olup olmadığı kontrol edilebilirsiniz. Aktif öğrencilerin performanslarını çalışmalarını etkinliklerini yine raporlar halinde görmek mümkündür. Bu ise şu şekilde sağlanır, Sayfam bölümünün sağ tarafında bulunan Aktif öğrencilerim paneline giriş yapmak gerekmektedir.

 

Eba giriş yapan kullanıcıların aktif öğrenci paneline tıklaması ve ardından açılacak sekmede ise karşılarına gelen ekranda aktif olarak derslere katılan öğrenciler kontrol edilebilir. Bu öğrenciler arasında en fazla kim aktif olabiliyor sıralaması yapılabilirsiniz.

 

En İyi 5 Öğrenci Görünür

 

Özellikle son yedi gün içerisinde en fazla aktif olan en iyi beş öğrenci görünebilir. Bu sıralama yapılırken öğrencinin aktif olarak girdiği dersler, tamamladığı etkinlikler sonucunda bir toplam elde edilir.

 

Ayrıca kütüphanede inceledikleri eserler ve etkinlikler de bu sıranın oluşmasındaki etmenlerden bir tanesidir. Bu süreler dikkate alındıktan sonra bir sıralama oluşur ve bu sayede aktif öğrencilerin sıralaması yapılmaktadır.

 

Bu sıralama öğretmenlerin hangi öğrencinin daha çok çalıştığını ve çabaladığını görmesinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca öğrencilerinde bu sıralamada daha iyi yerlere ulaşmak için daha çok çaba sarf etmesi ve çalışması da başarılı olmasını sağlayacak etmenlerden bir tanesidir.

 

Devamsızlık Online Eğitimde De Önemli

 

Ayrıca velilerde bu konuda kendi çocuklarının başarı durumunu öğretmenlerde öğrenebilir ve bu konuda kendi çocuklarına o konuda yön verebilir.

 

Örgün eğitimde devam eden alışkanlıkların devamlılığı online eğitimde de önemlidir. Bu anlamda çocuklarının çalışma devamlılığı ve öğretmenlerin aktif izleme etkinliği sayesinde bu başarı sonuca ulaşabilecektir.

 

Veliler De Görebiliyor

 

Eğer bir öğrenci devamsızlık yapıyorsa veli giriş sisteminde velisi de bu durumu görebilmektedir. Bu sayede öğrencilerin online platformda da olsa devamsızlık yapmaları engellenmektedir. Buradaki kontrol öğrencilerin aynı şekilde eğitimlerine devam etmelerini sağlamaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın