Bilgisayardan Eba’ya GirişBilgisayardan Eba’ya Giriş

 

Bilgisayardan Eğitim Bilişim Ağı’na giriş için öncelikle üstte yer alan menüden Veli Girişi seçilmelidir. Buradan otomatik olarak e-Devlet sistemine yönlendirme yapılacaktır. Açılan kısımda ise T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapılmalıdır.

 

Bu giriş işlemi gerçekleştiğinde EBA Veli Sistemi ana ekranı ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Sonrasında ise ekranın sağında bulunan takvimden velisi olduğunuz öğrencinin tatil günlerini, çalışmalarını, etkinliklerini ve yazılı sınavlarını takip edebilirsiniz.

 

Öğrenciler Nasıl Giriş Yapacak?

 

Öğrencilerin öncelikle EBA giriş sistemi için şifre alması gerekmektedir. Şifre alım işlemi iki farklı şekilde gerçekleşmektedir. Bu işlemlerin sonunda öğrenci derslerini, etkinlikleri, sınavları ve kütüphaneyi görebileceği sisteme giriş yapacaktır.

 

Öğrenci Şifresi Almak İçin İzlenecek Yollar 1:

 

Öncelikle EBA hesabı oluştur butonuna tıklanır ve bir kereye mahsus olmak üzere veli ya da öğretmenlerine başvurmadan EBA şifresi belirlenebilir.

 

E-okul bilgileri girilir. Sonrasında giriş butonuna basılır. Ardından yeni şifre belirleme gerçekleştirilir.

Bu kısımda kendi telefon numarası, e-posta adresinden faydalanılacağı gibi velinin e-posta adresi ya da veli numarasından da faydalanılabiliniz.

 

Bu işlem sonrasında da cep telefonu ya da e-posta adresine gelen doğrulama kodu girilir ve gönder butonuna basılır.

 

Adımlar eksiksiz tamamlandığı takdirde EBA öğrenci giriş ekranına yönlendirilir. Burada da TC Kimlik numarası ve EBA için belirlenen şifre ile giriş yapılır. Sonrasında güvenlik kodu girilir ve gönder butonuna basılarak ana sayfaya ulaşılır.

 

Eba Öğrenci Girişi İçin İzlenecek Yollar 2:

 

EBA giriş ekranında T.C. kimlik numarası ile veli ya da öğretmenden edinilen tek kullanımlık şifre girilir. Güvenlik kodu girilir ve gönder butonuna tıklanır.

 

Bir aktivasyon yöntemi seçilir. Burada veli seçilirse, velinin kimlik numarası ve ekrandaki güvenlik kodu girilerek giriş yap butonuna tıklanır.

 

Eğer e-posta aktivasyonu seçilirse aktivasyon kodu gönderilir. Ardından butona basılır. Sistemdeki e-posta adresine aktivasyon kodu gönderilir ve ardından giriş yap butonuna tıklanır. Cep telefonuyla aktivasyon kodu seçilirse kod gönder butonuna basılması gerekir.

 

Aktivasyon kodunu gir bölümüne cep telefonuna gelen kod girilir. Ardından giriş yap butonuna tıklanır. Aktivasyon kısmından sonra yeni şifre belirle ve kaydet denir. Sonrasında ise giriş ekranına yönlendirilerek ana sayfaya ulaşmak mümkündür.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın