Bir Gruba Nasıl Üye OlunurBir Gruba Nasıl Üye Olunur?

 

Eba sosyal bir ağ platformu olarak 2011 2012 yıları arasında fatih projesi ile, Öğretmen ve öğrencilerin eğitim ilişkilerini güçlendirmek ve eğitim açısından başarı sağlamayı amaçlayarak kurulmuştur. Ayrıca Eba öğretmenleri bir araya toplayan ve öğrencilerin aktivitelerini takip edebilen ve değerlendiren bir eğitim platformudur. Eba, uzaktan eba eğitim platformu olmasının yanında öğrencilerin başarısında artış göstermiş, öğretmenler ve öğrenciler bu platformu memnuniyetle karşılamıştır.

 

Eba öğretmenler açısından neyi amaçlamaktadır?

 

Bu eğitim platformu, öğrenciler kadar öğretmenler içinde kurulmuştur. Bütün öğretmenlerin, el ele vererek, öğrencilerin başarılarını artırmayı amaçlayarak, öğrenciler için en iyi olanı, titizlikle seçip bir süzgeçten geçirdikten sonra öğrencilere sunmaktır. Öğretmenler eba ile öğrencilere, ödev verebilir ve bu ödevleri değerlendirebilmektedir. Bu da başarılı bir sistemin kurulduğunu işaret etmektedir.

 

Eba öğrenciler açısından neyi amaçlamaktadır?

 

Eba öğrencilere, bir zaman çizelgesi belirlemeyerek onların dilediği ve istediği zaman bu eğitim platformundan, başarı elde ederek yararlanmasını amaçlamıştır. Bu eğitim platformu ile öğrenciler, öğretmenlerin verdiği ödevlere, takvimler seçeneğinden ulaşabilmekte ve canlı derslerde tartışmalara katıla bilmektedir.

 

Eba’nın öğrencilere sağladığı avantajlar nelerdir?

 

 

Eba, öğrencilerin başarıya ulaşması için birden çok avantaj sağlamaktadır. Bu egitim platformunun Sağladığı avantajlar;

 

l Öğrencilerin zamanını iyi değerlendirmesi

l Kaçırmış olunan derslerin telafisi

l Grup halinde çalışmalarını sağlamak

l Öğrencilerin aktivitelerini takip edebilmek

 

Eba platformunda canlı derse ne zaman ve nasıl katılabilirim?

 

Eba platformunda, ders programınız da canlı dersinizin başlangıç saati verilmektedir. Eğer dersiniz başlangıç saati geldiğinde ya eba giriş da ders süresi devam ettiği zamana kadar, canlı dersinize katılabilirsiniz. Bu canlı derse katılmak için, eba sitesinde bulunan Canlı ders seçeneğinde bulunan katıl butonuna basarak, dersinize katılabilmektesiniz.

 

Eba eğitim platformunda nasıl giriş yapabilirim?

 

Eba eğitim platformuna www.eba.gov.tr adresinden giriş yapılabilmektedir. Ancak bu adresten giriş yapabilmek için, eba ya üye olmanız gerekmektedir. Bu sosyal eğitim eba öğrenci giriş ağına üye olmak için ise; Google den www.eba.gov.tr adresine ulaştıktan sonra “üye ol” butonundan TC kimlik numarası ve bir şifre belirleyerek üye olunabilmektedir.

 

Eba platformunda bir gruba nasıl üye olunur?

 

Eba sisteminde bir gruba üye olmak mümkün olmaktadır. Bir gruba üye olmak için sitede bulunan “ gruplar” seçeneğini tıkladıktan sonra, açılan grup kategorileri arasında, kendinize uygun bir grup seçtikten sonra üye olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın