Çalışmalarım Sayfasını TanıyalımÇalışmalarım Sayfasını Tanıyalım

 

EBA Çalışmalarım alanı nedir? Eba giriş sonrası sayfam bölümüne gelinir. Sayfam bölümünde ekranın sol tarafında birçok buton ve seçenek vardır.

 

Bunlar arasında çalışmalarım olan butona gelinir ve bu butona tıklanır. Çalışmalar butonuna tıkladıktan sonra karşımıza yeni bir sekme açılmaktadır. Öğrencilere gönderilen çalışmalara bakılabilir ve incelenebilir.

 

Çalışmalar Nelere Göre Sıralanır?

 

Öğretmenlerin öğrencilere gönderdiği çalışmalar tarihe, konuya ve sınıfa göre filtreleme şansına sahiptir. Bu sayede çalışmaları sınıflandırabilmek kolay olacaktır.

 

Ayrıca öğrencilerin çalışmalarda ne kadar ileri gittiği gözükmektedir. Burada ise öğretmenler öğrencilerin bu çalışmaları ne kadar tamamladıklarını gözükmektedir.

 

Çalışmalar Sayfasında Neler Görünür?

 

EBA öğrenci giriş sonrası öğretmenler de bu çalışmaların geçmiş olduğunu ve devam ettiğini de görebilir. Ekranda bulunan çalışmaların hemen sağında ok işareti bulunmaktadır. Bu butona tıklanması ile beraber yeni bir pencere açılır.

 

Bu pencere ilgili çalışmanın açıklaması gözükebilmektedir. Çalışmanın tarihi gözükmektedir ve bu tarihler arasında bir değişiklik yapılmak isteniyorsa, çalışma tarihi değiştirilebilir. Yani tarihler düzenlenebilir.

 

Çalışmalarımdaki Rapor Ne İşe Yaramaktadır?

 

Çalışmanın raporu gözükmektedir ve bu rapor hakkında bilgi edinilir ve çalışma iptal etme şansı da vardır. Çalışma tarihi geçtiyse veya çalışmada bir terslik varsa çalışma iptal edilebilir.

 

Ayrıca çalışmanın üzerinde bulunan butona tıklanarak, çalışma hakkında daha fazla bilgi edinilir. Çalışmanın daha ayrıntılı bir şekilde analiz edinilebilir. Açılan sekmede çalışmanın ne kadar ilerlediği gözükebilir.

 

Çalışmalarım Sayfasıyla Neler Tespit Edilir?

 

Sınav performansları ve tamamlama yüzdeleri çok rahat bir şekilde görülebilir. Öğrencilerin çalışmalarda nerde oldukları ne kadar tamamladıkları veya çalışmada neye takıldıkları çok rahat bir şekilde tespit edilebilir.

 

Öğretmenin öğrenci analizinde çok yardımcı olacak çalışmanın raporu kısmına ise hemen sağ üst köşede bulunan butonlara biri olan çalışmanın raporu kısmına bakılabilir.

 

Bu butonların tıklanması ile şu işlemler yapılabilir. Öncelikle çalışma incelenebilir. Çalışmanın tarihleri değiştirme şansı vardır. Tarih uzatılabilir veya kısaltılabilir. Hemen yanda bulunan iptal et butonuna tıklanması ile birlikte çalışma iptal edilebilir.

 

Çalışmalarım kısmında çalışmalara düzenli katılmayan sınavlarda başarılı olmayan ya da aktiviteleri ihmal eden öğrenciler de rahatlıkla tespit edilebilmektedir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın