Deneme Sınavlarındaki Eksiklerimi Nasıl TamamlarımDeneme Sınavlarındaki Eksiklerimi Nasıl Tamamlarım?

 

İlk olarak herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden, kendi kişisel bilgileriniz ile Eba giriş sistemine giriş yapılır. Eba girişinin ardından üst tarafta bulunan birçok seçenek arasından eksiklerim seçeneğine basılır. Bu sayfada ise basılabilecek iki seçenek arasından deneme sınavlarındaki eksiklerin kısmına gelinir. Öğrenciler bu kısımdan deneme sınavlarındaki eksiklerini tamamlayabilir.

 

EBA ÜZERİNDEN DENEME SINAVLARI NASIL ÇÖZÜLÜR?

 

Öğrenciler bu kısma girmeden önce tabi ki de eba üzerinden deneme sınavları çözmelidir. Çünkü Eba üzerinden çözdükleri deneme sınavlarının ardından, sistem öğrencilerin yaptığı yanlışlar ve boş bıraktığı sorular sayesinde onların eksiklerini test eder ve bu sayede deneme sınavlarındaki eksiklerin kısmından öğrencilerin eksiklerini tamamlar. Eba üzerinden deneme sınavları çözmek için yukarıdaki kısımlardan testler kısmına gelinir. Ardından karşımıza çıkan dört kısımdan deneme sınavları kısmına girilir. Öğrenciler bu sayfadan deneme sınavları çözebilir.

 

DENEME SINAVLARİNDAKİ EKSİKLERİN KISMI NASIL KULLANILIR?

 

Eba öğrenci giriş sisteminde öğrenciler çözdükleri deneme sınavlarından sonra bu kısma girer. Sistem onların yanlışlarına ve boş bıraktıkları sorulara göre eksiklerini belirler ve ardından öğrenciler bu eksiklerini bu sayfa sayesinde giderebilir. AYT oturumunda sözel puan hesaplanırken puan hesaplaması içine katılmayan Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde boş bırakılan sorular sistemin yaptığı eksik belirme kısmında dikkate alınmaz.

 

DENEME SINAVLARINDAKİ EKSİKLERİN KISMININ YARARLARI?

 

Deneme sınavlarında ki eksiklerin kısmını kullanarak öğrenciler deneme sınavlarında ki başarılarını çok daha yukarlara çekebilirler. Sadece deneme sınavları değil, aynı zamanda lise öğrencilerini bekleyen TYT ve AYT sınavlarında da deneme sınavlarında eksiklerim kısmından yapacakları çalışmalar onlara çok yardımcı olacaktır. Bu kısmı kullanan öğrencilerin başarısı kesinlikle kullanmayan öğrencilere göre çok daha iyi olacaktır.

 

Ayrıca bu kısmın en önemli yararlarından birisi ise hiçbir şekilde öğrencilerin kendilerinden başka birisine ihtiyaç duymadan, kendi evlerinde oturarak deneme sınavlarındaki eksiklerini görebilmelerini ve ardından bu eksiklerini gidererek kendilerini, geleceklerini etkileyecek olan TYT ve AYT sınavlarına çok iyi bir şekilde hazırlamalarını sağlıyor. Ayrıca öğrencilerin deneme sınavlarındaki eksiklerim kısmında yaptığı ilerlemeleri, okul öğretmenleri de görebiliyor ve onları doğru bir şekilde yönlendirerek sınavlarında daha başarılı olmalarını sağlayabiliyorlar.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın