Dersler Sayfası NedirDersler Sayfası Nedir?

 

Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılan EBA, okulların uzaktan eğitim yapılmak şartı ile tatil edilmesinden sonra öğrencilerin gözdesi olmuştur. Öğrencilerin tüm ders videolarını izleyebildiği, içerisinde öğrencilere yönelik birçok uygulama ve program olan bu sistem, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istemiyle yeniden yapılandırılmıştır. Yalnızca uzaktan eğitim amacıyla kullanılmamakla birlikte, öğrencilere yönelik ders programları, konu videoları, yeni nesil sorular, dokümanlar, kitaplar barındıran bu geniş platform öğrencilerin övgüsünü toplamış vaziyette. 11. ve 12. sınıflar için getirilen akademik destek programı ile öğrenciler istedikleri zaman konu tekrarı yapabilecek, yeni nesil soruları çözebilecek, geçmiş yılların üniversite soru ve çözümlerini görebileceklerdir.

 

Öğrencilerin mevcut durumu ele alınarak çalışma programları hazırlanmakta, öğrenciye özel tercihler sunulmakta, öğrencilerin konu eksiklerini gidermede yardımcı olunmaktadır. Öğrencinin hangi dersi, hangi konuyu çalışması gerektiğini bildiren bu yapılanma 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin beğenilerini toplamıştır.

 

EBA’da Hangi İçerikler Mevcut?

 

Öğrencilerin ders yükünü azaltmak, doğru ve verimli çalışmayı hedeflemek amacı ile kurulmuş bu sistem, günümüzde uzaktan eğitimin de sürdürülmesini sağlamaktadır. Birçok farklı içeriğiyle öğrencilere yardımcı olmakta, her konuda destekleyici programlar bulundurmaktadır. Öğrenciye özel performans bölümleri, konu eksiklikleri sayfası, dersler sayfası vb. birçok uygulaması yer almaktadır. Her öğrencinin kullanabildiği EBA, öğrenciler arasında ayrım yapmamaktadır.

 

EBA’ya Kimler Giriş Yapabilir?

 

Her öğrenci ve öğretmenin yararlanabileceği bu sistemde, özel okul öğrencisi ya da devlet okulu öğrencisi ayrımı yapılmamıştır. Her öğrenci istediği zaman bu sistemden yararlanabilir Eba öğrenci giriş

 

Özel okulda okuyan öğrenciler EBA’ya e-okul şifreleri ile giriş yapabilirler.

 

Açık öğretim öğrencileri, EBA’ya açık öğretim şifreleri ile giriş yapabilirler.

 

Devlet okulunda görev yapan öğretmenler EBA’ya MEBBİS şifreleri giriş yapabilmektedir.

 

MEBBİS şifresi bulunan her öğretmen EBA giriş yapabilir.

 

EBA Dersler Sayfası Nedir? – Neleri Barındırır?

 

Öğrencilerin istediği zaman konu çalışabileceği, soru çözüp performansını görebildiği, takvimler ile etkinliklerini planlayabildiği, araştırmalar yapıp bilgiler öğrenebildiği bir EBA platformudur. Çok yönlü olan bu platform öğrencilerin beğenisini kazanmıştır. Aynı zamanda verilen görevleri yaparak puan kazanabilir, arma toplayabilirsiniz. Kazandığınız armaları daha sonra sergileyebilir, arkadaşlarınız ile kıyaslayabilirsiniz. Öğrencilere yalnızca ihtiyacı olan bilgiyi vermeyi amaçlayan bu çok yönlü platform, velilerin ve öğrencilerin beğenisini kazanmıştır.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın