Derslerdeki Eksiklerim Nelerdir? Nasıl Tamamlarım?Derslerdeki Eksiklerim Nelerdir? Nasıl Tamamlarım?

 

EBA sisteminde öğrenciler giriş yaptıktan sonra derslerine ulaşabilirler. Eksikleri için de endişe etmeden telafi edebilirler.

 

Eba Dersleri Nereden İzlenmektedir?

 

EBA giriş dersleri 3 farklı kanaldan izlenmektedir. Aynı zamanda HD ve SD olmak üzere kanal sayısı 6’ya çıkmaktadır. Bu kanallar EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul, EBA TV Lisedir.

 

Öğrenciler Gün Boyu Televizyon Başında Olmak Zorunda MI?

 

Öğrencilerin EBA TV’den ve eba.gov.tr tarafından yayın akışını takip etmeleri gerekmektedir. Kendi sınıflarına ait dersleri, anlatımları takip edebilirler.

 

Haftanın hangi gününde, hangi saatinde hangi dersler yapılacak öğrenebilirler. Yayınların takibini bu şekilde sağlayabilirler. Ancak bu durumlar dışında ekran başında olmaları gerekmeyecektir.

 

Eba Yayınlarının Tekrarı Olacak Mı?

 

EBA öğrenci giriş ile yayınları gün içinde aynı kanalda 1 ya da 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlanan yayın akışını öğrenmek isteyenler yine TRT internet sitelerine bakabilir ya da eba.gov.tr üzerinden takip sağlayabilir.

 

Ayrıca yayınlanan ders içeriklerinin tamamı EBA internet sitesinde yani eba.gov.tr’de yer almaktadır. Yani dersi kaçıranlar tamamlamak isteyenler bu yöntemlerden herhangi biriyle tekrar derslere ulaşabilir.

 

Eba Ders Tekrarları Saatleri Kaçta?

 

EBA TV’de ders tekrar saatleri sınıflara göre değişiklik göstermektedir.

 

EBA TV İlkokul ders tekrar saatleri 14.30 ila 20.00 arasında düzenlenmektedir. Aynı şekilde ortaokul ders tekrar saatleri de farklılık göstermemektedir.

 

Ancak EBA TV Lise ders tekrar saatleri saat 16.00’da başlayıp, 22.30’da sona ermektedir.

 

Eba Tv Ders Tekrarları Nasıl İzlenebilir?

 

EBA TV ders tekrarlarını izlemek için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri internet sitesinden yayınları takip etmektir.

Diğer bir seçenek olarak EBA TV’nin sınıflara göre ders tekrar zamanlarını takip etmektir.

 

Farklı Sınıflarda Çocuğu Olan Aileler Ne Yapacak?

 

Bu durumda müfredata uygun bir şekilde ders yayınları TRT’den ve internet üzerinden 1 ya da 2 kez tekrar edileceği için hangi çocuğunuzun dersi ne zaman tespit ederek planlayabilirsiniz.

 

Söz konusu durumlar dışında dersler çakışırsa tekrar derslerden izlenerek kaybedilen dersler telafi edilebilir.

 

Dersleri Kaçan Öğrencileri Veliler Nasıl Takip Edecek?

 

Veliler de öğrencilerin dersleri kaçırıp kaçırmadığını, çalışmalarını, sınav sonuçlarını ve derslerdeki performanslarını sistem tarafından oluşturulan raporlarla görebilecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın