Eba Akademik Desteğe Giriş Nasıl YaparımEba Akademik Desteğe Giriş Nasıl Yaparım

 

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü sebebiyle okullarda eğitim öğretim süreci askıya alınmış ve yerini online bir boyuta taşımıştır. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) olarak adlandırılan bu yeni sistem Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğrenim gören tüm öğrencileri (ilkokul, ortaokul ve lise) kapsamaktadır. Ayrıca sistem takibi açısından öğretmen ve veliler için de sisteme giriş özelliği bulunmaktadır. Bu sayede öğretmenler öğrencilerini gözden kaçırmayacak, aileler ise öğretmen ile arasında köprüyü kurabileceklerdir.

 

Bu sistemde en yenilikçi özellik ise üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencileri ilgilendiren “Eba Akademik Destek” platformudur. Öğrencilerin üniversite hazırlık aşamasında en kararlı adımları atmaları ve kendilerine hedefler oluşturmaları istenir. Asıl amaç ise istikrarlı bir plana dayalı başarı sürecini takip, kontrol ve revize etmektir.

 

EBA Akademik Destek nedir?

 

Lise 11. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerini kapsayan, öğrenciler tarafından üniversite hedefinin sisteme girilerek eba sistemi tarafından öğrencilerin bu hedef doğrultusunda hazırlanmasını sağlamaktır.

 

EBA Akademik Destek Nasıl Çalışır?

 

Eba Akademik Destek için 2 giriş yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilk olanı tüm öğrencilerin kullandığı https://www.eba.gov.tr adresi üzerinden eba giriş sekmesi bulunarak normal bilgileriniz ile giriş yapmalısınız. Açılan standart eba ana sayfasının sol tarafında bulunan düşey sekmeler grubunda Akademik Destek butonuna basılır. İkinci giriş yöntemi ise https://www.eba.gov.tr/akademik-destek adresi üzerinden “giriş için tıklayınız” butonu kullanılır.

 

EBA Akademik Desteğe Kimler Erişim Sağlayabilir?

 

Bu Akademik Destek platformunda eba giriş alanında olduğu gibi yine karşımıza “Öğrenci Giriş”, “Öğretmen Giriş” ve “Veli Giriş” giriş sekmeleri çıkacaktır. Öğrenciler sisteme girerken eba öğrenci giriş butonuna tıklayarak ve gerekli bilgileri girerek giriş yapabilirsiniz.

 

EBA Akademik Destek 24 Saat Kullanıma Açık mıdır?

 

Öğrencilerin belirli saatlerde sisteme erişimi engellenmektedir. Bunun en önemli sebebi ise düzenli bir çalışma sisteminin amaçlanmasıdır. Gece uykusunun en önemli olduğu saatlerde yapılan erişim kısıtlaması ile hedefine bağlı, azimli, kararlı ve çalışkan öğrenciler bu süreçten hem karlı hem de verimli çıkacaklardır. Kısıtlama süresi ile ilgili en güncel bilgi eba giriş platformuna saat 23:00 ile 08:00 aralığında yalnızca öğretmenler giriş yapabilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın