Eba Akademik Destek NedirEba Akademik Destek Nedir

 

Akademik destek uygulaması, sınava hazırlanan lise öğrencileri için büyük fayda sağlıyor. Üniversite sınavlarına hazırlanan ve yoğun bir dönem geçiren öğrenciler, bakanlık tarafından hazırlanan bu sistemi incelemeliler.

 

Uzman Öğretmenlerden Etkili Ders Videoları

 

2020 yılı yılında eba, büyük yeniliklerle geldi. Türkiye’ nin en iyi ders anlatan bazı öğretmenleri, bu sistem içerisinde yer alıyor. Öğretmenler konuların tamamını en etkili, en anlaşılır şekilde öğrenciye anlatıyor. Gençler, eba üzerinden bu etkili dersleri takip etme imkanı elde edebilirler. Eba’ da öğretmenlerin anlattığı konu anlatım videoları öğrenci hizmetine sunuluyor. Bu fırsatlardan yararlanmak için eba sistemine giriş yapmak yeterli olacaktır.

 

İnternet üzerinden eba giriş yöntemi kullanılarak bu videolar izlenmeli ve başarı kaydedilmeli. Yüksek öğretim sınavı için bu videolar öğrenciye büyük fayda sağlayacaktır. Eba’ daki yeniliklerle öğrenciye müthiş bir yol haritası çizilmiş.

 

Akademik Destek Öğrencinin Hedefini Belirliyor

 

Örneğin bir akademik destek ürünü mevcut eba sisteminde. Bu akademik destek ürünü ile, sistem öncelikle öğrencinin hedefini öğreniyor. Ve öğrencinin hedefine ulaşması için, öğrenciye bir strateji seçtiriyor. Diyor ki, ya sıfırdan konuları dinle, ya da eksiklerini soru çözüp, konu anlatımlı videoları dinleyerek tamamla. Yada ben tamamım diyorsan sadece soru çözerek ilerle. Sınav için bu tür avantajlar öğrenci tarafından değerlendirilmeli. Alanında uzman öğretmenlerden ders dinleyip, kaliteli sorular çözmek başarının etkili anahtarlarından biri. Erişim yalnızca, eba öğrenci giriş bilgileri ile mümkün kılınmış. Tüm kolaylıklar sağlanmış ve öğrenci hizmetine sunulmuş.

 

Anlaşılmayan Konulara Geri Dönüş Gerçekleştiriliyor

 

Öğrenci ders çalışırken, anlaşılmayan konular olduğunda akademik destek bu durumu tespit ediyor. Anlatım videosunun, öğrencinin anlamadığı yerdeki parçasına öğrenciyi, geri gönderiyor. Sistem çok iyi düşünülerek, öğrencinin eksiklerinin giderilmesi amacıyla hayata geçirilmiş. Belirlenen hedefe ne kadar yaklaşıldığı, Türkiye genelindeki durum deneme sınavları ile öğrenciye gösteriliyor.

Yani, Türkiye’nin en iyi hocaları, büyük bir akademik kadro yüzlerce kitap, binlerce soru hepsi öğrenci için. Hepsi, öğrencinin yolculuğu için bir araya gelmiş gibi. Bu bilgiler de öğrencinin elinin altında. Bilgisayardan, cep telefonundan bu fırsatlara ulaşmak mümkün. Sadece eba’ ya girerek akademik destek ürününe ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 15 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın