Eba Canlı Sınıf Nedir?Eba Canlı Sınıf Nedir?

 

Okulların kapalı kalma süresi uzadı ve uzaktan eğitim çok daha önem kazandı. Türkiye’ nin online eğitim platformu, eğitim bilişim ağı eba, tüm öğrenci, öğretmen ve velilere hizmet vermekte. Biraz daha detaylı bir eğitim süreci öğrencileri bekliyor. Canlı sınıf uygulaması ile uzaktan eğitim sisteminin biraz daha katmerli şekli hayata geçiriliyor.

 

Eba Canlı Ders Uygulaması Sınıf Ortamı Sağlıyor

 

Entegre uzaktan eğitim yaklaşımı ile eba’ yı, internet üzerinden öğrencinin kendi başına kullanımı hayata geçiriliyor. Öğretmen ve öğrencinin buluşabileceği eba canlı sınıf uygulaması devreye alındı. Öğrenciler rahatlıkla eba canlı ders uygulamasını kullanabilecekler. Her öğrencinin tüm kaynaklardan yararlanabilmesi için düzenlemeler oluşturuldu. Eba canlı sınıf ortamında on iki sınıf yer alıyor.

 

Televizyonun yayın akışı sınıflara bölündü. Çocukların öğrenme saatleri düşünüldü. İnternet kullanıcı yoğunluğunun alt yapıya göre dağıtılması bu aşamada hedefleniyor. Canlı ders uygulamasının çok daha verimli ve sağlıklı olacağı düşünülmektedir.

 

Eba canlı ders bilgisayar üzerinden, görüntülü ve sesli olarak katılım gerçekleştirilebilen bir ortam. Öğretmenler ve öğrenciler, sınıf ortamında olduğu gibi iletişim kurabilmekte. Eba canlı sınıf ile etkileşimli bir sanal sınıf ortamı oluşturulması amaçlanmış. Etkileşim imkanı sağlayan bu sisteme, eba sayfasından eba giriş bilgileri doldurularak ulaşılabilir.

 

Eba Canlı Sınıf Ortamına Erişim Nasıl Sağlanır?

 

Öncelikle, eba öğrenci giriş sayfasında bulunan bilgiler doldurulmalıdır. Eba canlı ders üzerinden, derslere katılmak için, eba hesabına giriş yaparak, ulaşmak mümkün. Canlı derslere takvim alanından, bildirimler alanından yada sol menüde yer alan canlı dersler düğmesinden ulaşılabilir. Canlı dersler sayfasında, güncel canlı dersler görülmektedir. Dilerseniz geçmiş canlı dersler için filtreleme alanına tıklayıp, geçmiş canlı dersleri inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Listeleme sayfasında canlı dersin yanında bulunan işlem menüsündeki incele düğmesine tıklayarak, ders detaylarını görebilirsiniz. Eba canlı sınıf, kaçırılan dersler için de bu tür avantajları öğrenciye sunmaktadır.

 

Eba Canlı Sınıf İçin Uygulama İndirme

 

Kullanılan bilgisayardan ilk kez canlı ders başlatılacaksa, sırasıyla şu yöntemler izlenebilir. Öncelikle ekranın sağ üst köşesinde görülen, uygulamayı indir düğmesine tıklayarak uygulamayı bilgisayara indirebilirsiniz. Eba canlı ders uygulaması, etkileşimli bir ders ortamı oluşturacak. Yeni bir öğrenme deneyimi sunan eba canlı ders öğrenciyi de sınıf ortamından uzaklaştırmayacak.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın