Eba Dan Hangi Saat Aralıklarında YararlanabilirimEba Dan Hangi Saat Aralıklarında Yararlanabilirim

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin kullanımına sunulmuş olan Eba’nın açıklaması, Eğitim Bilişim Ağı olarak bilinmektedir. Eğitim bilişim ağından faydalanarak dersleri izlemek ve soru çözümleri yaparak tüm dersleri pekiştirmek mümkündür. Özellikle uzaktan eğitim ile ders tekrarı yapmanın çocuklar üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Eba’dan dersler hakkında yararlanmak mümkün olduğu gibi kütüphane ve video gibi etkinliklerden faydalanmak mümkündür. Eba’daki dersler genellikle öğretmenler tarafından hazırlanmaktadır.

 

Eba’dan Nasıl Faydalanılır?

 

Eğitim bilişim ağından faydalanmak için internet kullanımı gerekmektedir. İnternetten eba veya Eba ders sitelerine giriş yapılmalıdır. Eğitim bilişim ağından faydalanmak için sisteme giriş yapmak yeterlidir. Öğretmenler tarafından verilen tek kullanımlık şifre ile sisteme giriş yapılabilmektedir. Aynı zamanda veliler, öğrencilerin TC numarası ile giriş yaparak şifre işlem yapmaları da mümkün olmaktadır. Her öğrenci okuduğu sınıf ile ilgili dersleri izleyebilmektedir. Ders tekrarlarını izlemek, eğitici videoları izleyerek bilgi edinmek, eğitici etkinlikler hakkında bilgi edinmek böylece mümkün olmaktadır.

 

Eba’ya Nasıl Giriş Yapılır?

 

Eba’ya giriş yapmak oldukça kolaydır. Özel okulda okuyan öğrenciler sisteme e- okul şifreleri ile

eba giriş girebilmektedirler. Açık öğretim öğrencisi olanlar da Eba’ya girebilmektedirler. Açık öğretim öğrencileri sisteme açık öğretim şifreleri ile girerek, Eba ve Eba Ders etkinliklerinden faydalanabilmektedirler.

 

Öğretmenler Eba’ya Nasıl Girebilir?

 

Milli eğitim bünyesinde çalışan tüm öğretmenler Eba’dan faydalanabilmektedir. Öğretmenler Eba’ya girebilmek için mebbis şifresi kullanmalıdır. Eba’dan içerik olarak faydalanılabildiği gibi, video ve ders içerikleri ile Eba’ya katkı sağlamak mümkündür. Eba’ya katkı sağlamak isteyen öğretmenler içerik hazırlayarak Eba’ya yükleyebilmektedir.

 

Eba’dan Hangi Öğrenciler Nasıl Faydalanabilir?

 

Eba’dan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin faydalanması mümkündür. Öğrenciler sisteme internetten eba öğrenci giriş yaptıklarında kendi okudukları sınıf ile ilgili uzaktan eğitim alabilmektedirler. Uzaktan eğitimde anlatılan dersleri günün belli saatlerinde izlemek mümkündür. Ayrıca ders saatlerini kaçıranlar için ders tekrarlarını izlemek de mümkün olmaktadır.

 

Eba ders saatleri hakkında bilgi edinmek için Eba ders sayfasında tablolar da saatler ayrıntılı olarak belirtilmektedir. Eba’ya giriş yaparak ders anlatım videolarını izlemek mümkündür. Aynı zamanda Eba’ da izlenen dersler ile ilgili soruları ve testleri çözerek dersleri pekiştirmek mümkündür.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın