Eba Giriş Nasıl Yapabilirim?Eba Giriş Nasıl Yapabilirim?

 

eba’ya giriş yapabilmeniz için öncelikle bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. Şifre oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. 2 farklı yolu bulunmaktadır. eba şifresi bir kereye mahsus olmak üzere belirlenmektedir. Şifre belirlemenin ilk yolu için şu adımları takip edebilirsiniz:

 

EBA’ya Giriş Yapabilmek İçin 1. Yol

 

a – EBA Hesabı Oluştur yazan kısmı tıklayın.

b – E-Okul bilgilerinizi alana yazıp “Giriş” yazılı kısma basınız.

c- Oluşturacağınız EBA hesabınız için yeni ve tek şifrenizi belirleyiniz.

d- Kendinizin ya da velinizin e-posta adresini kullanabilirsiniz. Yalnızca e posta değil, dilerseniz cep telefonu numaranızı da girerek “Şifre Oluştur” kısmını tıklayabilirsiniz.

e- Şimdi bekleme zamanı. İlgili alana girmiş olduğunuz mobil telefon numarasına bir doğrulama kodu gelecektir. Gelen bu doğrulama kodunu doğru bir şekilde giriniz ve “Gönder” kısmını tıklayınız.

f- Eğer doğrulama kodunu düzgün bir şekilde girdiyseniz bir problemle karşılaşmayarak 5 saniye içinde giriş ekranına yönlendirileceksiniz. eba giriş ekranına yönlendirilmediyseniz sayfayı yenilemeniz gerekmektedir.

g- Bu giriş ekranında sahip olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve EBA hesabınız için belirlediğiniz yeni şifrenizi girebilirsiniz.

h- Tüm bu işlemlerden sonra güvenlik kodunuzu da ilgili kısma düzgün bir şekilde girdikten sonra Gönder tuşunu tıklayabilirsiniz.

 

EBA’ya Giriş Yapabilmek İçin 2. Yol

 

Bu ikinci yol daha çok küçük kullanıcılar için geliştirilmiştir. Bu yolu izlerken öğretmeninize ve velinize başvurmanız gerekmektedir. Bu yolda izlenecek adımlar ise şu şekilde sıralanabilir:

a- eba öğrenci giriş ekranında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı girip alt tarafta bulunan kısma ise velinizden ya da öğretmeninizden bildirilen tek kullanımlık şifrenizi giriniz.

b- Güvenlik kodu alanına ise kodu doğru bir şekilde tuşlamanız gerekmektedir. Sonra da Gönder butonuna tıklayabilirsiniz.

c- Bu aşamada bir aktivasyon yöntemi işaretlemeniz gerekmektedir. Seçeneklerden biri Veli Bilgileriyle Aktivasyon’dur. Ekrandaki güvenlik kodu ve TC bilgilerinizle giriş yap butonuna basabilirsiniz.

d- Diğer bir yöntem ise e posta yoluyla aktivasyondur. Bunu seçtiğinizde e postanıza bir aktivasyon kodu göndermiş olursunuz ve girişiniz o kod ile sağlanmaktadır. e posta adresinize kodun düşmesi 2 dakikayı bulmaktadır.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 12 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın