Eba Kütüphane’ye GidelimEba Kütüphane’ye Gidelim

 

Okullarda süregelen eğitimin ara vermesi sonucu örgün eğitimin aksamaması için oluşturulan bu sistemde hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin normal örgün eğitimdeki gibi bir eğitim modeli ile devam edebilmesi amacı ile Eba sistemi tüm çalışmaları ile devam etmektedir. Bu anlamda öğrenciler için birçok proje oluşturulmuştur.

 

Giriş Sonrası Takip Edilecek İşlemler

 

Eba giriş yapan öğrenci öncelikle sayfam bölümüne gelmesi gerekmektedir. Ekranda sol bölümde birçok sekme bulunmaktadır. Bu sekmede üçüncü sırada Kütüphane butonu bulunmaktadır.

Bu butona tıklanması ile birlikte karşımıza yeni bir sayfa açılmaktadır. Farklı kategorilere ait binlerce içerik bulunmaktadır. Hem bilgi edinmek hem de projelerde ve ödevlerde yardımcı olabilecek dokümanlar mevcuttur.

 

Eba Kütüphanede Neler Yer Almaktadır

 

E-Kitaplar, e-dergiler, videolar ve ses dosyaları bulunmaktadır. Öğrencilerin normal bir kütüphane de gibi olmasını sağlayan eba öğrenci giriş sistemindeki kütüphaneler öğrencilere birçok kaynak sağlamaktadır.

Sağ üst köşede bulunan arama motoru sayesinde öğrenciler bu arama motoruna aradıkları bir kitabı veya bir derginin adını yazıp arayabilirler ve karşılarında binlerce aradıkları kelime ile ilgili sonuç bulacaklardır.

Normal bir kütüphaneden eksiği olmayan Eba kütüphanenin ayrıca eğitsel videoları, dökümansal videoları da bulunmaktadır.

Ses dosyaları sayesinde görme yetisinde de eksikliği bulunan öğrencilerin bu kaynakları dinleyerek bilgi edinme sürecinde çok büyük bir katkı sağlamaktadır.

 

Eba Kütüphaneye Sadece Öğrenciler mi Girebilir?

 

Öğrencilerin çeşitli derslerini yapabilmesi için kütüphane bölümü çok önemlidir. Ayrıca buraya erişimin sadece öğrenciler ile sınırlı değil öğretmenlerde buraya erişim çok kolay bir şekilde sağlayabilir.

 

Eba Kütüphanede Yer Alan Bölümler Listesi

 

Video Bölümü

Doküman Bölümü

Etkileşim Bölümü

Görsel Bölümü

Dergi Bölümü

Kitap Bölümü

Araştırma Ve Sınav Bölümü olmak üzere 7 bölüm bulunmaktadır.

Bölümlerde konularla ilgili seçenekler bulunmaktadır. Kütüphanede yer alan eserler öğrencilerin derslerine destek olabilmesi hedeflenmektedir.

İçerisinde hikayeler, videolar, çalışma stillerine dair PDF dosyaları, görseller ve sınavlara yönelik hazırlık kitapları bulunmaktadır.

Kütüphanenin diğer bir özelliği ise EBA sisteminde yer alan dersleri pekiştirmek amacıyla kaynak içermesidir. EBA kütüphanede aynı zamanda dil eğitimi görmek isteyenler öğrenciler için de birçok yazılı ve görsel kaynak bulunmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın