Eba Öğretmen Akademik Destek NedirEba Öğretmen Akademik Destek Nedir

 

EBA akademik destek programı, onlarca kaynak kitap barındıran, içerisinde yeni nesil sorular bulunduran, öğrencinin ihtiyaçlarına yönelik programlama yapan bir sistemdir.

 

l Bu destek programında öğrencinin tercihlerine ve öğrencinin düzeyine göre, her öğrenciye göre özel olarak çalışma programı düzenlenmesi hedeflenmiştir. Bu program sayesinde öğrenciler, kişiselleştirilmiş programlar ile çalışma yapabiliyorlar.

EBA Akademik Destekte Neler Bulunur?

 

l EBA akademik destek programında, detaylı konu anlatım videoları, öğrenciye özel çalışma programları, yeni nesil sorular, kaynak kitaplar, önceki yıllara ait üniversite sınav soruları ve çözümleri yer almaktadır. Öğrencilerin performanslarını takip eden bu destek programı, öğrenciye test önerileri sunmakta, eksiksiz giderme sistemi ile de öğrencilere ne yapılması gerektiğini göstermektedir. Öğrenciye doğrudan ihtiyacı olduğu bilgiyi sunan bir sistem birçok öğrenci tarafından beğenilmiştir.

EBA Akademik Destek Sekmesine Giriş

 

l Tüm öğrenciler EBA sekmesine giriş yapabilmektedirler. Özel okulda okuyan veya devlet okulunda okuyan öğrenci ayrımı yapılmamıştır.

l Özel okulda okuyan öğrenciler EBA’ya e okul şifreleri ile giriş yapabilirler.

l Açıköğretim öğrenimi gören öğrenciler ise EBA’ya ve EBA ders’e açıköğretim şifreleri ile girebilmektedirler.

l Devlet okulunda görev yapan öğretmenler ise EBA’ya MEBBİS şifreleri ile giriş yapabilmektedir.

l MEBBİS kaydı olan tüm öğretmenler şifreleri ile EBA giriş yapabilmektedir.

Uzaktan eğitim konusunda herkesin kafası karışmışken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanmış olan bu EBA akademik Destek bölümü, 11. ve 12. sınıf öğrencileri için hazırlanmıştır. Birçok öğrencinin beğenisini toplayan bu sistem çok zekice tasarlanmış, öğrenciye özel programları ile de akıllı yönergeler sunmuştur.

 

Bir ülkenin kaderini, o ülkenin öğrencileri belirler sloganı ile yola çıkan Milli Eğitim Bakanlığı EBA’yı en baştan yapılandırıp, tamamen yeni bir sistem kurmuşlardır. Uzaktan eğitime destek olmak amacı ile bu yapılandırılmalar yapılmış, öğrencinin sıkı çalışması hedeflenmiştir.

 

Öğrencinin güncel durumuna ve çalışma durumuna bakarak hazırlanan akıllı öğrenci yönerge sistemi ise, öğrencinin daha önceden çalıştığı, ancak eksik olduğu konularda, EBA akademik desteğin size yönlendirdiği yeni nesil soru testleri ile sağlanmaktadır. EBA akademik desteğin kurulması ve devam etmesi durumunda, özel dersleri, dershane gibi özel eğitim kurumlarını tamamen bitirebileceği de konuşulmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın