Eba PortfolyoEba Portfolyo

 

Eba, öğretmenlere ve öğrencilere eğitimde büyük bir kolaylık sağlayan büyük bir platformdur. Öğretmenler öğrencilerine çeşitli içerikler hazırlamaktadırlar. Öğretmenlerin hazırladıkları içeriklere öğrenciler çok rahatlıkla ulaşabilmektedirler.

 

Eba Portfolyo, öğrencinin akademik durumunun, çalışmalarının ve puanlarının gösterildiği bir alanı oluşturmaktadır. İsminiz üzerinde yer alan bölüme tıkladığınız zaman, profil sayfanıza yönlendirilmektesiniz. Dilediğiniz takdirde fotoğrafınızı profilinize ekleyebilirsiniz. Sayfanın aşağısına indiğinizde projeleriniz, katılım ve başarılarınız gösterilmektedir. Portfolyonuzun en sonunda ise, öğretmenleriniz tarafından yaptıklarınız projeler hakkında, değerlendirmeleri görebileceksiniz. “Portfolyo” düğmesine tıklayarak proje ödevini görebileceksiniz.

 

Eba ‘da Ders Çalışma

 

Eba ‘da ders çalışabilmek için öncelikle dersler sayfasına girerek, çalışmak istediğiniz dersi seçiyorsunuz. Seçilen dersin sayfasında üniteler ve konular listelenecektir. Çalışmak istediğiniz konuyu seçtiğiniz vakit, sıralı anlatım düğmesine tıklayınız. Akabinde konuya ait içerikleri öğrenme sırasına göre çalışmaya başlayabilmektesiniz. Bir konuyu baştan sona keşfederek öğrenme etkinlikleriyle, konu anlatımı içeren animasyonlarla çalışabilmektedir.

 

İlgili konunun testini çözdüğünüzde, sistemin sana özel eksiklerini tamamlayabilmeniz için önerilenleri takip ederek eksiklerini tamamlayabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde, dersin kitaplarına ve destek materyallerine de, sayfanın altından da ulaşabilmektesiniz. Dersle ilgili daha fazla soru çözmek istenildiği takdirde, sol menüdeki sınavlar menüsüne tıklayabilmektesiniz. Bu alandan farklı soru tipleri içeren birçok sınava ulaşabilirsiniz. Yine eba giriş yapmak unutulmamalıdır.

 

Çalışmaları Takip Etme ve Canlı Derslere Ulaşma

 

Öğretmenler, öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için, öğrencilere Eba ‘da yer alan içerikleri yollayabilmektedirler. Öğrenci de öğretmenin gönderdiği çalışmaları “çalışmalarım” sayfasından görebilmektedir. Öğrenci çalışmalarına bakması için, o sayfanın üzerine tıklaması yeterli olacaktır.

 

Eba sol menüdeki “canlı dersler” menüsü ile öğrenciye özel canlı dersler görünmektedir. Dersin başlama saati gelindiği zaman, ders menüsündeki “katıl” sekmesine tıklayarak canlı derse başlayabilirsiniz. Canlı ders ortamında aynı sınıfta olduğunuz gibi, aynı zamanda öğretmeninize soru sorabilir ve katılım sağlayabilmektesiniz.

 

Kütüphaneden Yararlanma ve Eba ‘ya Mobil Üzerinden Erişebilme

 

Kütüphane sayfası oldukça zengin içerikler barındırmaktadır. Farklı kategorilere ait binlerce içerik bulunmaktadır. Hem eğitim verici içerikler hem de genel kültür içerikleri yer almaktadır. Bu bölümde videolar, dergiler, etkileşim içeren kitaplar ve oyunlar gibi değişik içerik stillerine ulaşabilmektesiniz.

 

Eba ‘yı android ve ios işletim sistemine sahip telefonlarda kullanabilirsiniz. Bunun için uygulama marketlerinden eba uygulaması indirilir. Akabinde Eba kullanıcı adı ve şifrenizle eba öğrenci giriş yapabilirsiniz. Eba sosyal medyayı ve dijital ortamı çok iyi kullanmaktadır. Doğal afet durumlarında öğretmen, öğrenci ve veliye sunulmuş bir platformdur.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın