Eba Sayfamızı TanıyalımEba Sayfamızı Tanıyalım

 

EBA sayfasında birçok alan bulunmaktadır ve bu alanlar öğrenci giriş sonrası karşımıza çıkar. EBA öğrenci giriş sayfamızda öncelikle mesajlar ve duyurular bulunmaktadır.

 

Bu sekmede çeşitli yerlerden gelen mesajlara bakıp son durumlardan haberdar olma şansı vardır. Duyurular bölümünde ise öğrenciler için yapılan duyurular bulunmaktadır ve bu duyurulara tıklayarak neler olup bittiği görülmektedir.

 

Eba Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

 

EBA öğrenci giriş sonrası ise EBA sayfasında bulunan kullanım özeti adlı bölümde ise yapılan testler ve dersler etkinlikler bulunmaktadır.

 

Bu kısımda yapılan ödevlerin ve testlerin ne kadar ilerlendiği görünmektedir. Gün gün yapılan dersler kaç dakika, dersler üzerinden ne kadar kullanıldığı da gösterilmektedir.

 

Ayrıca günler arasında karşılaştırma yapma ve ilk gün ile son gün arasındaki ne kadar süre harcandı ne kadar soru çözüldü gibi konularda öğrencilere yardımcı olabilecek bir bölümdür.

 

İletişim Bölümü

 

İletişim kurma bölümü de EBA’da yer alan bölümlerdendir. Bu bölümde ise öğrencilere, öğretmenler ile iletişim kurma şansı sağlanmaktadır.

 

Takvim ve yaklaşan görevler ile ilgili alanlar da bulunmaktadır. Bu alanlarda ise öncelikle kronolojik olarak hangi günler, hangi dersler olduğunu görme şansı bulunmaktadır. Yani aslında bu alan ders programı gibi de adlandırılabilmektedir.

 

Hangi dersin hangi gün olduğu, hangi ödevin hangi gün olduğu gibi konularda bu alana tıklayarak bilgi sahibi olunabilmektedir.

 

Görevler Ve Ödevler Kısmı

 

Yaklaşan görevler bölümünde gelecek ödevler ve etkinliklerin hangisi olduğu ve ne zaman yapılması gerektiği gibi konularda bilgi sahibi olunabilmektedir.

 

EBA giriş yapan bir öğrenci oldukça zengin bir içeriğe ulaşabilmektedir. EBA’ya giriş yapan öğrenci başka öğrenciler tarafından paylaşılan notlara, sunumlara, görsellere rahatlıkla ulaşabilmekte ve bu materyallerden istediği gibi faydalanabilmektedir.

 

İstek dahilinde incelemek istenilen alanın üzerine tıklayıp yakınlaştırma seçenekleri de mevcuttur. Çeşitli konu başlıklarını gözden geçirdikten sonra, sağ alt köşede çıkan butona tıklayarak sonraki sayfaya geçiş yapmak da mümkündür.

 

Diğer Alanlar

 

EBA sayfasında gruplar, kütüphane alanı, sözlü, yazılı ve dijital çalışma sayfaları, portfolyo, takvim, oylama alanları, tartışma alanları gibi ekstra alanlar da bulunmaktadır. Temel anlamda okulda ulaşılan birçok konu dijital alanda da EBA sisteminde mevcuttur.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın