Eba Şifremi Nasıl OluştururumEba Şifremi Nasıl Oluştururum?

 

EBA öğrenci giriş işlemi yapmak için öncelikle EBA internet sitemize giriş yapmak gerekmektedir. Ardından karşımıza çıkan sayfada bulunan sağ üst köşedeki öğrenci giriş butonuna tıklarız. Karşıma yeni çıkan sayfada e-okul bilgileri ile girme şansımız vardır. Bunun ikinci kısmı ise öğretmenden direk olarak EBA şifresi alınabilir.

 

Eba Şifresi Oluşturmanın Aşamaları Nelerdir?

 

E-okul yardımı ile şifremiz yoksa eğer EBA hesabı oluştura tıklamamız gerekmektedir. Bu durumda ise öncelikle T.C. kimlik numarası, öğrenci numarası ve sonunda Nüfus cüzdanı seri numarası veya cilt numarası ile giriş yap butonuna tıklamamız gerekmektedir.

 

Ardından karşımıza EBA hesabı şifre oluşturma alanı karşımıza çıkar. Şifremizi en az altı haneli girmemiz gerekmemektedir, bunun sebebi şifremizi başkalarının kolayca öğrenmemesindendir.

 

Eba Şifresi Oluşturmak Ne Kadar Sürer?

 

Öğrenci cep telefonu veya veli cep telefonu girilmelidir ardından ise mail adresimizi bu da istek dahilinde kendi mail adresi veya veli mail adresi olarak girilmesi gerekmektedir. Bütün bilgiler doldurulduktan sonra hemen altta bulunan sonraki butonuna tıklanır ve yaklaşık on saniye içerisinde şifremiz oluşturulmuştur.

 

Bu işlemi yapmak çok kısa ve basit bir şekilde halledilebilir. Artık Eba şifresi ile EBA giriş işlemi çok basit bir şekilde girile bilinmektedir.

 

Eba Sistemine Telefon Numarası Ya Da E-Posta Vermek Gerekir mi?

 

EBA sisteminde mutlaka telefon numarası ya da e-posta adresi girmek gerekir. Bunun elbette sebebi vardır.

 

Telefon numarası veya mail adresi istenmesinin sebebi ise bir sonraki sefer şifremizin kaybolması veya unutulması durumunda gelecek aktivasyon kodu ile tekrar şifre alınabilir veya şifre değişimi yapılabilir.

 

Veliler Sisteme Giriş Yapabilir mi?

 

Veliler de EBA sistemine giriş yapabilmektedir. Bu işlemi EBA’nın internet sitesine girerek veli sistemine giriş diyerek yapabilirler.

 

Bu kısım için e-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifresi olmayan veliler mutlaka e-devlet şifresi almalıdır. Şifresiz giriş mümkün değildir.

 

Veliler Sistemde Neleri Görebilir?

 

Veliler EBA sisteminde öğrencilerin sınavlarının ne zaman olduğunu, ders programlarını ve aktiviteleri ile notlarını rahatlıkla görebilmektedir. Aslında EBA veli sistemi bir nevi çocukların neler yapıp, yapmadığına dair tüm detayları görebilecekleri bir sistemdir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eba Şifremi Nasıl Oluştururum (15 Yorum)