Eba Sınıf Bazlı Zaman Çizelgesi NedirEba Sınıf Bazlı Zaman Çizelgesi Nedir

 

Eba sistemine, öğrenci bilgileri doldurulduktan sonra giriş yapılır. Eba uygulamasına girildiği an, öğrencinin karşısına sınıf bazlı zaman çizelgesi çıkmaktadır.

 

Sınıf Bazlı Zaman Çizelgesi

 

Eba sistemine giriş sınırlandırıldı. Herkes belli saatlerde sisteme giriş yapacak. Bunun sebebi yoğunluktan dolayı sistemin çökmesinin önüne geçmektir. Bu nedenle bir zaman çizelgesi oluşturuldu. Bu zaman çizelgesine uygun olarak, öğrenciler eba’ ya giriş gerçekleştirecekler.

 

Sınıf Bazlı Zaman Çizelgesi Ne Anlama Geliyor?

 

Eba, haftanın yedi günü olarak ayarlanmış ve saat dilimlerine bölünmüş. Öğrenci, bu saat dilimlerine göre derslere katılım gerçekleştirebilecek. Örneğin, pazartesi günü 09.00-11.00 arası 5. sınıf öğrencileri sistemi kullanabiliyor. Yine pazartesi günü 11.00-13.00 arası 7. sınıflar sistemi kullanabilmekte. 13.00-15.00 arası 6. sınıflar, 15.00-17.00 arası 8. sınıflar sistemi kullanabilmekteler. Pazartesi günü 17.00-19.00 arası 9. sınıf, 19.00-21.00 arası ise 8. sınıflar sistemi kullanabilmekte. Pazartesi günü için gruplar bu şekilde ayarlanmış. Öğrenciler bu saat dilimlerinde sistemi ziyaret edip, derslerini takip edebilirler. Derslere katılabilmek için ise öncelikle, eba giriş sayfasını kullanmaları gerekir.

 

Salı günü için de dersler, aynı saat dilimlerinde öğrenci ile buluşmakta. Fakat sadece sınıfların yerleri değiştirilmiş. Öğrenci kaçıncı sınıfta ders görüyorsa, defterine ders saatlerini not almalıdır. Aksi taktirde kaçırdığı dersler olabilecektir. Yapılması gereken tek şey, uygun saat diliminde eba öğrenci giriş sayfasına ulaşıp bilgileri doldurmak. Sonrasında istenilen dersi ulaşılabilecektir.

Cumartesi gününe kadar durum bu şekilde devam etmiş. Pazar günü ise, herkese açık bir şekilde eba kullanılabilecek. Saat 09.00 dan sonra ise, sadece öğretmenler ve ilkokul velileri sistemi kullanabilecek.

 

Neden Böyle Bir Şey Yapıldı?

 

Eba da sistemsel sıkıntılar yaşanıyordu. Herkes aynı anda sisteme giriş yaptığı zaman birtakım sıkıntılar baş gösteriyordu. Bu nedenle böyle bir karar alındı. Ve bu şekilde eba’ ya giriş yapılması sağlanıyor. Bir de zaman çizelgesi bölümünde, akademik destek bölümü var. Burada 11. Ve 12. sınıflar için kullanım alanları ayrılmış. Burada da 11 ve 12. sınıflar saat dilimlerine bakarak dersleri takip edebilirler. Bu sınıflar için kullanım, biraz daha artmış durumda. Çünkü önlerinde bir sınav var ve sınava hazırlanıyorlar. Bu nedenle eba sisteminden daha fazla yararlanmaları gerekiyor. Zaman çizelgesine uygun olarak öğrenci, eba’ ya giriş yapmalıdır. Yoksa birtakım sorunlarla karşılaşılabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın