Eba Soru Havuzundaki Bir Soru Değiştirilerek Kullanılabilir Mi?Eba Soru Havuzundaki Bir Soru Değiştirilerek Kullanılabilir Mi?

 

Eba girişi sonrası öğretmenlerin sorular hakkında yaptığı çalışmalar değiştirebilir ve ekleme çıkarma yapılabilir. EBA öğrenci sistemi öğrenciler için en kolay ve rahat bir eğitim sistemi modellemeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda öğrenci ve öğretmenlere de bu anlamda rahatlıklar sağlamaktadır.

 

Sorular Kategorilere Göre Sınıflandırılabilir mi?

 

Eba giriş işlemi yapan öğretmenlerimizi sayfam bölümünde bulunan konum olarak sol taraftaki sekmede sorular butonuna tıklaması gerekmektedir. Bu işlem sonrası karşısında kendi hazırladığı sorular çıkacaktır.

 

Hemen sayfanın üst kısmında bulunan sorularım ve Eba soruları butonlarını görecektir. Eba soruları butonuna tıklayarak bu sorulara geçiş yapabilir. EBA öğrenci giriş yaptıktan sonra soruları görmesi için soru havuzuna girildikten sonra sorular karşımıza çıkar.

 

Bu soruları kategorilere göre sınıflandırmak mümkündür. Soruların üstüne tıklayarak soru seçimi yapabiliriz. Bu soru seçimi için öncelikle soru butonu üzerine tıklamamız gerekmektedir.

 

Soru Ve Cevaplara Nasıl Ulaşabiliriz?

 

Hemen sorunun altında çıkan kopyala ikonuna tıklamak gerekmektedir. Bu butona tıkladıktan sonra ise karşımıza sorunun kendi sekmesini görürüz.

 

Açılan sekmede hem sorular hem de cevap seçenekleri gözükmektedir. Bu ikisinde de değişiklik yapılabilmektedir. Soru tipi değiştirebilir. Seçenekler değiştirebilir.

 

Bu sol tarafta bulunan bölümden yapılır. Ardından hemen altta bulunan sonraki butonuna tıklamak gerekmektedir. Sonraki butona tıkladıktan sonra karşımıza gelecek soru bilgilerinde de değişiklik yapmak mümkündür.

 

Zorluk Derecesi Nasıl Yapılır?

 

Gelen ekranda bulunan sorunun müfredat sistemi de değiştirebilir. Değiştirildikten sonra yine ekranın en altında bulunan sonraki butonuna tıklamak gerekmektedir.

 

Bu butona tıkladıktan sonra ise karşımıza gelen sayfa da sorunun zorluk derecesi de istek dahilinde arttırılabilir veya azaltılabilir. Bütün bu işlemler sonucunda sekmenin en altında sağda bulunan kaydet butonuna tıklamak gerekmektedir. Kaydet butonu sonrası işlem tamamlanmıştır.

 

Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

 

Tüm bu işlemleri yapmak için öğretmen girişi yapmak gerekir. Bunun için www.eba.gov.tr internet sitesine giriş yapılmalıdır. Sisteme devlet okullarının yanı sıra özel okullar da giriş yapabilmektedir.

Eğitim Bilişim Ağı olan EBA sistemine öğretmenler kişisel MEBBİS şifreleri ya da e-devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile erişim sağlayabilirler. Öğretmenler de yine öncelikle okul idaresinden e-okul kullanıcı adı ve şifresi almak zorundadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın