Eba Tv İlkokul Hangi Dersler VarEba Tv İlkokul Hangi Dersler Var

 

Eğitim Bilişim Ağı yanı kısa adıyla EBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş, çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. Yine eba portalından yararlanabilmeniz için TC kimlik numaranızı ve EBA giriş şifrenizi girmeniz gerekmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise dersleri anlatılmaktadır. Her öğretmenimizin Mebbis şifresi vardır. Kendi kullanıcı adları ve şifreleri ile eba giriş yapabilmektedir. Öğrencimiz de eba öğrenci giriş ile sisteme girebilmektedir. Engellilere yönelik içerikleri vardır. Bunlar; sesli kitaplar, alt yazı desteği, sesli kitap okuma cihazlarıdır.

 

2012 yılında test yayını olarak EBA yayına başladı. Dünya her geçen vakitte değişiyor ve dönüşüyor. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz teknolojiyi çok iyi kullanıyorlar. Artık eğitim sisteminde de sunulan hizmetler karşısında, dönüşümler kaçınılmazdır. EBA bu noktada dijital eğitim içerikleri, animasyonlar, sinevizyonlar, videolar sağlamaktadır. Bunlar da piyasaya çıkarak halk kitlelerine sunulmuştur.

 

Eba TV ‘de ilkokul hangi dersler var?

 

  1. Sınıf dersleri; Türkçe ve Matematiktir.
  2. Sınıf dersleri; Türkçe ve Matematiktir.
  3. Sınıf dersleri; Türkçe ve Matematik ve İyep Türkçedir.
  4. Sınıf dersleri; Türkçe ve Matematiktir.

Uyum Sınıfı dersleri; Uyum İçin Türkçedir.

 

Türkiye ‘nin ilk ve tek eğitsel arama motorudur. EBA içinden ve dışından eğitsel arama sonuçları bulunmaktadır. Güvenilir içerikleri bulmaktadır. Sınıf seviyelerine uygun arama sonuçları vardır.

 

EBA ‘nın Artı Yönleri

 

Herkese açık güvenilir içeriklerdir.

 

Bir öğretmenimiz dersinde bir içerik kullanmak istiyorsa, öğrencimizin bulabileceği adres EBA ‘dır.

 

Bireysel ve sınıf öğrenmesine katkı sağlayacak eğitim ihtiyacıdır. Örneğin; doğal afet durumlarında, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sunmamız gereken bir platformdur. Bir öğrenci eksiklerini görüp telafi etmek istiyorsa, EBA öğrencinin girebileceği bir adrestir.

 

Paylaşım yapma imkanı vardır. Sosyal medyayı ve dijital ortamı çok iyi kullanmaktayız. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz gittikleri her yerde fotoğraf ve video çekiyorlar. Hedef kitle, bu özelliği çok iyi kullandığından dolayı, EBA ‘ya entegre olmuştur.

 

İçerikler tek adrestedir. Hem MEB bünyesinde hem de kamu sektöründe çok fazla içerik vardır.

 

Dünya’nın en büyük içerik portalıdır.

 

Öğrenim Yönetim Sistemi (LMS) vardır.

 

Zengin, etkileşimli içerikler vardır.

 

Öğretmen ve öğrenci etkileşimi sağlanmıştır.

 

Okul içi ve dışı paylaşım, ödev atama sistemi oluşturulmuştur.

 

Ölçme ve değerlendirme sistemi kurulmuştur.

 

Raporlama sistemi kurulmuş olup karar vericilere destek sağlamaktadır. EBA, öğrencinin, sınıfın gelişim raporlarını tutmaktadır.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın