Eba Tv İlkokul Nedir?Eba Tv İlkokul Nedir?

 

Eğitim Bilişim Ağı kısa adıyla EBA, ilkokuldan liseye kadar sınıf seviyelerine uygun sosyal bir platformdur. Güvenilir ve incelenmiş doğru e-içerikler bulabileceğiniz bir alandır. Öğretmenler ve öğrenciler başta olmak üzere, eğitimdeki herkes için tasarlanmıştır.

 

EBA ‘ya Nasıl Giriş Yapmalıyız?

 

İlk olarak eba web sayfasını açınız. Her çeşit teknolojik cihazdan EBA ‘ya ulaşabilirsiniz. Bunlar; akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve akıllı televizyondur. EBA şifrenizi oluşturduktan sonra EBA sayfasına yönlendirileceksiniz. Oluşturduğunuz şifre ile de giriş yapabilirsiniz. Artık EBA ‘dan faydalanabilirsiniz. Kendisi zengin içeriklerle donatılmıştır.

 

Her bir öğretmenin Mebbis şifresi bulunmaktadır. Mebbis şifreleri ile eba.gov.tr ‘ye kendi kullanıcı adları ve şifreleri ile eba giriş yapabilmektedirler. EBA için farklı bir şifre, ilk girişte gerekmemektedir. Mebbis şifrelerini kullanaraktan da EBA ‘ya giriş yapabilmektedirler. Daha sonra istedikleri takdirde farklı bir şifre koyabilmektedirler. Yine eba öğrenci giriş ve veli girişi de bulunanlar arasındadır.

 

EBA ‘nın Amaçları

 

EBA, bilişim kültürünü yaygınlaştırarak eğitim de kullanılmasını sağlamaktadır.

 

İçerik ile ilgili ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

 

Sosyal ağ yapısıyla bilgi alışverişinde bulunmaktadır.

 

Zengin ve her geçen gün büyüyen arşivi ile derslere oldukça çok katkısı vardır.

 

Sözel, görsel, sayısal, sosyal, bireysel, işitsel öğrenme gibi farklı öğrenme stillerine sahip öğrencileri de kapsamaktadır.

 

Bütün öğretmenleri ortak bir amaçta buluşturarak eğitime el birliğiyle yön vermelerine önayak olmaktadır.

 

Ülkemizin doğusundan batısına bütün öğretmen ve öğrencilerin aynı eğitim materyaline eşit mesafede olmasını sağlamaktadır.

 

EBA İçerisindeki Modüller

 

EBA içerisinde haber modülü, dünya modülü, e-kitap, video modülü, ses modülü, görsel modülü barındırmaktadır. Ayrıca e-içerik modülü, soru ve cevap modülü de vardır. EBA, sizlerin de desteğiyle her geçen gün büyümeye devam edecektir. EBA sadece eğitim platformu olarak değil, sosyal ağ olarak da tasarlanmıştır. Öğretmenlerin başarılarını duyurabilecek bir ortam hazırlanmıştır.

 

Haberler modülü aşağıdaki sorulara cevap bulmaktadır:

 

Ülkedeki diğer okullar ne yapıyor?

 

Başarılarınızı diğer kitlelere nasıl duyurabilirsiniz?

 

Eğitim sürecinde farklı fikirlerden nasıl haberdar olabilirim?

 

EBA ‘nın önemli modüllerinden birisi e-içeriktir. Bağımsız eğitim portallerini aynı adres de buluşturmuş oldu. Öğretmenlere okul içerisinde ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın