Eba Tv Kanal Frekans Bilgileri NelerdirEba Tv Kanal Frekans Bilgileri Nelerdir

 

23 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitim başlamıştır. Uzaktan eğitim için de ya TV aracılığıyla ya da internet aracılığıyla eba kullanımı artmıştır. İnternet üzerinden yapılan girişlerde öğrenciler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası ve şifre ile giriş yapabilmektedir. Ancak TRT’nin katlısıyla oluşturulan eba TV ile uzaktan eğitime erişmek daha kolay olmuştur.

 

Eba Tv Nedir?

 

Coronavirüs salgını nedeni ile 23 Mart 2020 tarihi itibariyle gerek Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesi üzerinden gerekse de TRT Eba TV üzerinden yapılan uzaktan eğitim, öğrencilerinin okuldan uzak kaldığı günlerde eğitimi telafi etmektedir. Öğrenciler eba giriş yaparak internetten de derslerini takip etmektedir. Ayrıca TV’de da kanal oluşturulmuştur ve günlük ders programları bu sayede işlenmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise derslerinin yer aldığı program sabah başlamaktadır ve öğleye kadar devam etmektedir. Öğleden sonra ise sabah yapılan derslerin tekrarı sağlanmaktadır.

 

Eba Tv Kanal Ve Frekansı Nelerdir?

 

TRT tarafından oluşturulan EBA TV kanalı için öncelikle televizyonda güncelleme yapılması gerekir. Eba TV, 3 farklı kanaldan HD ve SD olmak üzere yayın yapmaktadır. Toplam ise 6 kanaldan yayın yapılmaktadır. EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise olmak üzere üç kanal coronavirüs salgını nedeniyle yapılan uzaktan eğitimde kullanılmaktadır.

 

Eba TV’de yapılan yayın akışına eba.gov.tr ana sayfasından ulaşılabilmektedir. Ayrıca TRT’nin internet sitesinden de günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilmekte.

 

Eba Tv Yayın Akışı

 

Öğrenciler internet üzerinden eba öğrenci giriş yaparak yayına bağlanabildiği gibi TV ile de canlı olarak ders takibi yapabilmektedir. Uzaktan eğitim kapsamında yapılan yayın akışı sabah saat 09.00’da başlamaktadır. İlk olarak ilkokul dersleri ile yayına başlanmaktadır. İlkokul 1., 2., 3. Ve 4. Sınıflar için sırası ile Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi dersleri yer almaktadır. Daha sonra ortaokul dersleri ile yayın akışı devam etmektedir. Ortaokul 5., 6., 7. Ve 8. Sınıflar için de Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler dersleri yayın akşında yer almaktadır. Daha sonra liseler için dersler devam etmektedir. Dersler daha çok işlenen konularla ilgili soruların çözülmesine dayalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın