Eba Tv Lise Hangi Dersler VarEba Tv Lise Hangi Dersler Var

 

Korona virüs salgının ardından tüm dünyada ve ülkemizde büyük tehdit oluşturması sebebi ile tedbir ve öğrencileri korumak amacıyla tüm ülkede okullar tatil edilmişti. 1 haftalık tatilin ardından online olarak derslerin başlaması ile birlikte EBA en çok konuşulan platform haline gelmiştir. EBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan ve öğrencilerin ev ortamında bilgisayar ya da televizyon yardımı ile kendi eğitim ve öğretim süreçlerine devam edebilmesi adına kurulmuş online bir sistemdir.

 

Bakanlık tarafından özel olarak seçilen öğretmenler tarafından konu ve ders anlatımı yapılan bu platformda aynı zamanda en son gelen canlı sınıf uygulaması sayesinde de öğrenciler kendi öğretmenlerinden ders alabilmekte ve konuları takip edebilmektedir.

 

EBA TV Lise

 

İlk ve orta öğretimi kapsayan bu platformda orta öğretimde yer alan liselere biraz daha ağırlık verilmiş durumdadır. Lise öğrencilerinin hem kendi dersleri olması hem de son seneye doğru üniversiteye hazırlanma süreçleri başladığından dolayı ders yoğunluğu ve su çözme programları da artmaktadır. Öğrenciler EBA internet üzerinden EBA giriş sekmesini kullanarak EBA Öğrenci giriş bölümünden kendi hesaplarına girerek canlı sınıf derslerine katılabilirler. Onun dışından belirli uydular ve kanallar aracılığı ile EBA TV’ye ulaşarak günlük ders programları üzerinden konu takibi yapabilmektedirler.

 

EBA TV Lise Dersleri

 

EBA TV üzerinden öğrenciler okulda gördükleri müfredatın aynısını TV sistemi üzerinden de görebilmektedirler. Her hafta www.eba.gov.tr adresi üzerinden haftalık olarak açıklanan ders programında öğrencilerin sınıflarına göre hazırlanmış bir ders izlencesi mevcuttur. Bu derslerde Milli Eğitim Bakanı’nın önceden belirlediği lise müfredatı derslerinin hepsi bulunmaktadır.

 

Bu dersler, biyoloji, kimya, fizik, matematik, edebiyat, tarih, coğrafya ve yabancı dil olmak üzere belirlenmiştir. 11. Ve 12. Sınıflarında kendi seçtikleri alanlarına göre hazırlanan ayrı bir ders programı da mevcuttur. Örnek olarak matematik – fen seçen bir öğrencinin programı ayrı Türkçe – matematik seçen öğrencinin programı ayrıdır.

 

Bu sistem sayesinde öğrencilerin daha interaktif bir şekilde eğitim görmeleri ve konulardan geri kalmaması sağlanmaktadır. Ülkemiz için en önemli kurumlardan biri olan eğitim alanında öğrenciler için her daim en iyi yol izlenmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın