Eba Tv Lise Nedir?Eba Tv Lise Nedir?

 

Dünya geneline yayılmış olan Covid-19 adlı corona virüsü hayatı derinden etkilemiş bulunmaktadır. Buna bağlı olarak eğitime bir süre ara verilmiştir. Ancak öğrencilerin eğitimden geri kalmamaları için yeni bir içerik ağı geliştirilmiştir. Kısa adı eba olan bu eğitim ağı sayesinde öğrenciler derslerinden geri kalmamaktadır.

 

EBA TV Erişim

 

Birçok öğrenci ve veli eba giriş hakkında bilgi aramaktadır. EBA TV kanalına hem İnternet üzerinden hem de TV üzerinde erişim sağlamak mümkündür. İnternet üzerinden erişim sağlamak isteyen öğrencilerin herhangi bir kullanıcı adı ve şifre gibi eba öğrenci giriş bilgilerine ihtiyaçları yoktur. EBA TV ve TRT’nin resmi sitesi üzerinden gerekli bölümü açmak yeterlidir.

 

EBA TV Kanalları Nelerdir?

 

Eba TV üç farklı kanala sahiptir. Bunlar eğitim düzeyine göre sınıflandırılmıştır. İlkokul, ortaokul ve lise olarak farklı isimlere sahip olan bu üç kanal gün boyu ders vermektedir. Her öğrenci kendi eğitim düzeyine ait EBA kanalını açıp, yayın akışına göre canlı dersleri izleyebilir. Bir sonraki günün yayın akışı akşam yayın sonunda ve sabah yayın başlamadan önce yayınlanmaktadır. Bu sayede öğrenciler hangi gün ve saatte ekran başında olmaları gerektiğini öğrenmektedirler.

 

Kaçırılan Yayınlara Yeniden Erişim Sağlanabilir mi?

 

Tüm EBA TV kanallarında her yayının en az bir tekrarı gün içerisinde yayınlanmaktadır. Öğrenciler bu sayede kaçırdıkları dersleri yeniden izleyebilmektedir. Ayrıca tüm canlı yayınlar kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlara da EBA TV resmi sitesi üzerinden erişim sağlanabilmektedir. Böylece dersleri tekrar tekrar izleyebilirler.

 

EBA TV Lise Frekans Bilgileri

 

Lise öğrencilerinin derslerinden geri kalmamaları için açılan EBA TV Lise, sınıflara göre belirli saatlerde eğitim vermektedir. Örneğin, 9. sınıf dersleri 09.00 ile 11.00 saatleri arasında yayınlanırken, 10. sınıf dersleri 11.00 ile 13.00 saatleri arasında yayınlanmaktadır. Böylece öğrenciler gün boyu EBA TV karşısında olmak zorunda kalmamaktadır. Türksat üzerinden EBA TV Lise HD frekans bilgileri şu şekildedir:

Alış Frekansı: 12.084 MHz

Polarizasyon: Yatay

  1. Oranı: 13.750

FEC: 2/3

Ayrıca Türksat Kablo TV’de 467, Tivibu’da 403, Turkcell TV+’ta 108, Vodafone TV’de 153 ve D-Smart’ta 140 numaralı kanal EBA TV Lise HD kanalına aittir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın