Eba Tv Ortaokul Hangi Dersler VarEba Tv Ortaokul Hangi Dersler Var

 

Eğitim Bilişim Ağı kısa ismiyle EBA, Türkiye Cumhuriyeti MEB tarafından kurulmuş bir uzaktan eğitim sistemidir. Özellikle sadece ülkemizi değil bütün dünyayı kasıp kavuran koronavirüs sebebiyle eba sistemine ilgi artış göstermiştir. Bu sistem başta öğretmen ve öğrenci olmak üzere, herkes için tasarlanmıştır.

 

EBA Ortaokul Dersleri Nelerdir?

 

  1. sınıfın dersleri; Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizcedir.
  2. sınıfın dersleri; Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizcedir.
  3. sınıf dersleri: Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizcedir.
  4. Sınıf dersleri: Türkçe, Matematik, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen Bilimleri, Din Kültürü, İngilizcedir.

 

EBA ‘ya Nasıl Giriş Yapılmaktadır?

 

EBA ‘ya giriş yapmak artık çok kolay! Bilgisayardan, akıllı telefondan, tabletten hatta akıllı televizyondan eba.gov.tr yazarak eba giriş yapabilmektesiniz. Zengin içerikleri ile eba öğrenci giriş artık elinizdedir.

 

EBA ‘nın İçinde Barındırdığı Moleküller

 

EBA içerisinde birçok molekülleri barındırmaktadır. Haber molekülünde; yaşam, kültür/sanat, bilim/teknoloji, spor, etkinlik ve duyurudur. Bu başlıklar altında kaydedilme yapılabilmektedir.

 

EBA ‘nın önemli modüllerinden birisi e-içeriktir. Aynı şekilde EBA ‘da yüksek tirajlı dergiler de mevcuttur. Bunlar; bilim/teknik, bilim çocuk, meraklı minik, TRT Çocuk ‘tur. Dergiler EBA ‘da ücretsiz yayınlanmaktadır. Öğretmenler ve öğrenciler faydalanabilmektedirler. Dergilere bilgisayar, tablet gibi teknolojik cihazlardan da bakabilirler.

 

E- kitap modülünde ise artık ağır çanta taşımanıza gerek yok! Video ile tüm dünya elinizin altındadır. EBA ‘da keşfedilecek çok şey vardır. Arşivler oldukça fazla ve yoğundur. Bunların erişimi eğitim isteyen herkese açıktır. Sadece eba.gov.tr adresinden portale ulaşabilirsiniz. Videolara ulaşmak için herhangi üyeliğe ve kayda gerek yoktur. EBA öğrencilerine istemiş oldukları kendi derslerini hazırlama imkanı da vermektedir.

 

Bu videolar hazırlanırken sadece bir dersi kapsayan içerik sunmamaktadır. EBA ‘da 2 dk ila 3 dk içeren videolar da mevcuttur. Kısa kısa animasyonlar da vardır. Görseller, oyunlar ve etkileşimli uygulamalar da vardır. Ses için hazırlanmış materyaller bulunmaktadır. Yürürken, spor yaparken, metro da-otobüs de-trafik de zaman geçiriniz. Hem dinleyin, hem öğrenin!

 

E-içerikler de vardır. E-kitap da meslek liselerinden ortaokulda okutulan kitaplar vardır. Öğretmenleriniz burada istedikleri kitapları bulabilirler. Z kitap prototipleri, yeni bilgi teknolojilerin sınıflara girmesiyle birlikte en çok talep edilen içeriktir. Referans kaynakları, öğretmenlerin derslerini işlerken kendilerine yardım edebilecek sözlükler olarak planlanmıştır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın