Eba Uzaktan Eğitim İle Ders İşleme NedirEba Uzaktan Eğitim İle Ders İşleme Nedir

 

Kesintisiz eğitimi amaçlamak adına kurulan bu sistemde öğrenciler, derslerinden geri kalmadan ev ortamında güvenle eğitimlerine devam edebilmektedirler.

 

Yeni başlayan bu eğitim sisteminde en çok sorulan soruların başında eba sistemine giriş oluşturmaktadır. Uygulamanın kolay kullanılabilir olmasına dikkat edilen bu sistemde, eba öğrenci giriş işlemi eba.gov.tr’de dikkatle anlatılmıştır.

 

Eba Öğrenci Girişi

 

Uygulama devreye girdiği günlerde velilere otomatik şifre gönderimi yapılmıştır. Şifresi eline ulaşmayan veli ya da öğrenci sisteme giriş yapabilmek için hesap oluşturması gerekmektedir.

 

Eba giriş işlemlerini, kullanımının kolay tutulması, kesintisiz eğitime sağlayacağı engeli ortadan kaldırmıştır.

 

Öncelikle sisteme giriş yapabilmek için eba.gov.tr sitesine girilip öğrenci sekmesine tıklanmalıdır. Açılan alanda (eğer şifreniz mevcut değilse) hesap oluştur sekmesine tıklıyorsunuz.

 

Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz gerekmektedir. Sizden ilk olarak okul bilgileriniz istenir, tam ve eksiksiz girilen bilgilerden sonra sayfada ilerle sekmesine basmanız gerekmektedir.

 

Önünüze gelen ikinci alanda şifre oluşturmanız istenir. Size özel olacak olan şifre belirlemeniz daha sonra, sisteme girişte kullanacağınız şifre olacağından dikkatle seçilmelidir. Şifreyi unutma ya da kaybetme risklerine karşı sizden iki farklı bilgi daha talep edilir. Şifrenizi kurtarmada işinize yarayacak bu bilgileri yine eksiksiz ve doğru girmeniz gerekecektir. Güncel kullandığınız e-posta adresiniz ve cep telefonu numaralarınızı girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

 

Eba Sistemi ve Sunduğu Diğer Hizmetler

 

Bu sistemde kullanacağınız internet eğitimi yanında, televizyon ders anlatımı da bulunmaktadır. Üç farklı kanaldan yayın yapılan bu sistemde HD ve SD yayın ağı desteklenmektedir. İlkokul, orta okul ve lise yayınları farklı kanallardan yayın yapmaktadır. Yayın içeriklerine internetten ya da yayın bittikten sonra kanaldan erişebilirsiniz.

 

Televizyon yayınını tercih etmeyen öğrenciler için canlı ders takibi eba eğitim sitesinde yapılabilir. Sisteme giren öğrenciler takip edeceği ders akışını ve etkinliklerini bu sistem sayesinde rahatça görüp uygulayabilecektir.

 

Seviye testleri ile gelişim takibi yapılabilmektedir. Düzenli ve verimli bir eğitim için sistemin tam ve eksiksiz kullanımı çok önemlidir. Sitede yayınlanan ders programı sayesinde, canlı ders katılımlarını takip edebilir, öğretmene canlı soru sorula bilmektedir.

 

Öğrencilerin bu süreci tehlikesiz ve kayıpsız atlatabilmeleri için hazırlanan bu sistemde veli desteği çok önemlidir. Öğrencilerin ders takibi verim açısından ciddi önem arz etmektedir. Sistemin kullanımında bilmediğiniz her hangi bir konu olduğunda, eba.gov.tr adresinden sık sorulan sorular ve eğitici videolarından faydalanabilirsiniz.

 

Her türlü sorunun cevabına ulaşabildiğiniz sitede, haftalık yayın akışını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın