Eba Veli BilgilendirmeEba Veli Bilgilendirme

 

İlkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrenciler için eğitim bir dijital öğrenim platformu üzerinden gerçekleşecek. Bu platform eba sistemi olarak karşımıza çıkmakta. Veliler, eba’ dan öğrenim gören öğrencilerin durum kontrollerini yapabilecekler.

 

Eğitim Bilişim Ağı Veli Sistemi

 

Öncelikle eğitim bilişim ağı yani eba sistemine giriş yapılmalıdır. Arama motoruna eba yazıp sisteme girişin ilk ayağı atlatılabilir. Sonrasında açılan sayfada sağ üst köşede yer alan veli seçeneği tıklanır. Otomatik olarak e-devlet sistemine veli, yönlendirilecektir. Açılan sayfada kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptığınızda sizi eba veli sistemi ana ekranı karşılayacaktır.

 

Eğer birden fazla öğrencinin velisi iseniz öncelikle sol üst köşede yazan ismin yanında bulunan ok işaretine tıklamalısınız. Sonrasında durumunu kontrol etmek istediğiniz öğrenciyi seçmelisiniz. Ekranın sağında bulunan takvimden çocuğunuzun etkinliklerini, çalışmalarını, tatil günlerini ve yazılı sınavlarını takip edebilirsiniz.

 

Konu Tamamlama Yüzdesi Ve Performansı

 

Öncelikle öğrenci tüm derslerini eba öğrenci giriş sayfasına girerek görebilir. Online derslere katılıp, öğrenim gerçekleştirebilir. Veli de öğrencinin tüm derslerinden veli bilgilendirme sistemi ile haberdar olabilir. Ekranın solunda bulunan menüden dersler butonuna tıkladığınızda öğrencinin aldığı dersler karşınıza gelecektir.

 

Ders seçip, konu detayına tıklayarak çocuğunuzun ilgili konularda yer alan içeriklerdeki performans durumunu görebilirsiniz. Çocuğunuz ders içeriklerini tamamladıkça, konu tamamlama yüzdesi artacaktır. Konu performansı ise, çocuğunuzun bir konuda yer alan sınavlardaki ve testlerdeki performansıyla ilişkilidir.

 

Öğrencinin Ödevi Veli Tarafından Görülebilir

 

Eğer derse ait ödevi varsa, bu ekrandan derslerin altındaki ödev uyarılarını görebilirsiniz. Ekranın solunda bulunan menüden çalışmaları butonuna tıklandığında öğretmen tarafından öğrenciye atanmış çalışmalar ekrana gelecektir. Ekranın solunda bulunan menüden, takvim butonuna tıklandığında, detaylı eğitim takvimi karşınıza çıkacaktır. Öğrenci eğitim takviminden haberdar olmak istiyorsa eba giriş işlemini gerçekleştirmelidir.

 

Kütüphane butonuna tıkladığınızda eğlence ve oyun bilim ve teknoloji gibi yedi farklı kategori sizi karşılamaktadır. Raporlar butonuna tıklayarak, açılan sayfadan ilgili alanı seçip, öğretmenin çocuğunuza eba üzerinden gönderdiği çalışmaları görebilirsiniz. Ve son olarak ekranın solunda yer alan menüde, en altta bulunan eba portfolyo yönetimi karşınıza çıkar. Öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra katıldıkları projeler ve ders dışı sosyal aktivite bilgilerinin biriktirildiği alandır

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın