Eba’Da Ne Yaptın? Bölümünde Geçirdiğim Zaman Performans Puanlarımı Etkiler Mi?



Eba’Da Ne Yaptın? Bölümünde Geçirdiğim Zaman Performans Puanlarımı Etkiler Mi?

 

EBA’da ne yaptın kısmını görmek için mutlaka sisteme giriş yapmak gerekir. Sisteme nasıl girilmesi gerektiği ise 2 farklı yöntemle olur. Bu da şifreli ve şifre alarak şeklinde söylenebilir.

 

İlkokullar Her Gün Giriş Yapacak

 

EBA sisteminde ilkokul öğrencileri her gün velileri ile birlikte sisteme giriş yapmalı. Bunun saatleri ise 09.00 ile 12.00 saatleri arasında giriş yaparken telafi derslerini de 14.30 ile 20.00 arasında takip edebilirler.

 

Ortaokullar ise telafi derslerini ilkokullarla aynı saatte alırken, normal dersleri Pazartesi-Çarşamba saat 09.00 ile 11.00 arasındayken, salı ve cuma günleri ise saat 13.00 ile 15.00 arasında yapılmaktadır.

 

Liseler Saat Kaçta Ders Yapacak?

 

6 ve 7. Sınıf öğrencileri 5 gün boyunca 2’şer saat EBA’dan yararlanacak. 8’inci sınıf öğrencileri ise 7 gün boyunca EBA’ya giriş yapabilecek.

 

Lise 9 ve 10’uncu sınıflar da olanlar ise haftanın 5 günü boyunca belli saat aralıklarında tek girişte toplam 2 saat ders alacak.

 

Ne Yaptın Bölümü Nasıl Kullanılacak?

 

Eba sistemi öncelikle öğrencilerin performansı ve öğretmenlerin değerlendirmesiyle ilgili bir durumdur. Öğretmenlerinin verdiği etkinlikler ve çalışmalar öğrencinin başarısını etkileyen en önemli faktördür.

 

Öğrencinin Eba giriş sonrası da sistemde geçirdiği verimli süre otomatik olarak öğrencinin performansını etkiler. Öğrenci ne kadar çok çalışırsa o kadar olumlu bir başarı elde edinilir.

 

Giriş yapıldıktan sonra sistemde öğrencilerin aktivite çalışmaları, sınavları, dersleri, ödevleri, grup tartışmalarına katılıp katılmadığı her şey sol tarafta yer alan bölümlerde sıralanmaktadır.

 

Veliler De Faydalanabilecek

 

EBA sistemine giriş kapsamın da öğrencilerin okula ve derslere katılımıyla ilgili neler yaptığını veliler de görebilecek.

 

Bu sayede öğrencinin velisi, öğrenci derse katılmış mı, ödevlerini eksiksiz yapmış mı, sınavlarından aldığı puanlar nelerdir, aktivite çalışmalarını yapmış mı gibi detaylar da ne yaptın bölümü kapsamına da girmektedir. Bu sayede veli için rahat bir takip sağlanmaktadır.

 

Eba öğrenci giriş sistemi, öğrencilerin dersler de başarılı olmasını amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda yapılan Eba’da ne yaptın bölümü ise öğrencinin geçirdiği zamanı hesaplamamaktadır.

Yani öğrencinin geçirdiği zaman performans puanını etkilemez ancak başarılı olmasını sağlar.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın