Eba’ya Nasıl Giriş Yapılır?Eba’ya Nasıl Giriş Yapılır?

 

Eğitimin ve bilginin geleceğe açılan kapılarından biri olan “Eğitim Bilişim Ağı” Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen çevrim içi destek sağlayan bir sosyal eğitim platformudur. Bu eğitim platformunun öncelikli amacı okulda, evde ve ihtiyaç duyulan her yerde teknoloji araçlarını kullanarak, etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime katkısını sağlamaktır. Eba, bütün sınıf seviyelerine uygun dersleri ve eğitimleri içerisinde barındırmaktadır. Aynı zamanda eğlenceli arayüzüyle de öğrencileri çalışmaya teşvik etmektedir.

 

Eba Girişi ve Eba Şifresi Oluşturma Nasıl Yapılır?

 

Öğrenciler, Eba sistemine giriş yapabilmek için şifre oluşturmak zorundadır. Öğrencilerin iki şekilde şifre oluşturma şansları vardır.

 

Bunlardan ilki; öğrencilerin ilk adımda internet üzerinden eba.gov.tr sitesine girmesi gerekmektedir. Orada yer alan öğrenci butonuna tıkladıktan sonra Eba hesabı oluştur butonuna tıkladıktan sonra orada yer alan T.C.kimlik numarası, ve öğrenci numarası kısımlarını doldurduktan sonra öğrencinin eba üzerinde kaydı oluşmuş oluyor.

 

Bunun için yapılması gereken işlemler kısaca şöyledir; eba giriş için internet tarayıcınızda ebaya giriş yazın, ve karşınıza çıkan ilk siteye giriş yapın. Bunu yaptıktan sonra karşınıza eba öğrenci giriş çıkacak ve öğrenci girişi sekmesine tıkladığınız zaman karşınıza kutucukları doldurup eba’ya giriş sağlayabilirsiniz.

 

Eba Sitesine Veliler Nasıl Giriş Yapabilir?

 

Eba sitesine veli sıfatı ile giriş yapabilmek için öncelikle e-devlet kullanıcı adı ve şifresi kullanılması gerekmektedir. Eba sitesine giriş yapıldığı zaman sağ üst kısımda “Veli Girişi” nin seçilmesi gerekiyor. Bu işlem yapıldıktan sonra giriş yapmak isteyen veliyi direkt olarak e-devlet sitesine yönlendiriyor. Açılan bu sayfada T.C.kimlik numarasını ve e-devlet şifresi ile giriş yapıldığı zaman karşınıza Eba Veli Sistemi ana ekranı çıkar.

 

Henüz e-devlet şifresi olmayan veliler ise PTT şubelerinden bu şifreleri edinebilirler. Bunun dışında eğer ki birden çok öğrencinin velisi iseniz öncelikle sol üst köşede yer alan ismin yanında bulunan “ok” butonuna basarak, öğrencilerinizin durumlarını kontrol edebilirsiniz.

 

Öğretmenler Eba’ya Nasıl Giriş Yapabilir?

 

Öğretmenler Eba giriş ekranındaki MEBBİS ya da e-devlet üzerinden giriş yapabilirler. Yurt dışında görev yapan bir öğretmen ise aynı şekilde e-devlet bilgileri ile Eba’ya giriş yapabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın