Gönderdiğim Çalışmalar Bölümü Nedir?Gönderdiğim Çalışmalar Bölümü Nedir?

 

EBA sistemi okulların tatile girmesi ile hayatımıza girdi. Bu anlamda amaç örgün eğitimin her anlamda olduğu gibi devam etmesidir. Bu amaçla da EBA sistemi bütün bu sistemi kapsamlı olarak ele almış ve çalışmalarını artırarak devam etmektedir.

 

Bu amaçla birçok etkinlik ve faaliyette bulunmaktadır. Hem öğrenciler için hem de öğretmenler için amaçlanan, örgün eğitim sistemi dahilinde bütün eğitimin kesintisiz sorunsuz ve başarı oranı yüksek bir şekilde devam etmesidir. Bunlar içinde EBA sistemini eksiksiz olarak her bölümünü düşünerek eksik olan yerler düzeltilmektedir.

 

Çalışmaların Listelenmesi Nasıl Sağlanır?

 

EBA giriş yapıldıktan sonra bu bölümde devam eden ya da süresi dolan çalışmalar listelenmektedir. Öğretmenlerin hazırladıkları etkinlikleri ve çalışmaları paylaşmasından sonra yapılıp yapılmadığını veyahut süresinin dolup dolmadığını görmek istemektedirler.

 

Bu çalışmaların listelenmesi ile öğretmenler bu raporlar hakkında bilgi edinebilirler. Bu raporları hızlıca girebiliriz ve bu sayede öğrencilerin durumlarını öğrenme şansı kolaylıkla olur.

 

Sistemdeki Raporlar Ne İşe Yarar?

 

Ayrıca bu sayede öğrencilerin raporları ve çalışmaları tamamlama durumları hakkında da bilgi sahibi olunabilir. Sağda bulunan raporlara tıklandığı dahilinde ise raporlar açılmaktadır ve ardından raporlar kontrol edilip ardından sekmede geri dön butonuna tıklanıp geri gidilir.

 

Ardından karşımıza çıkan ekranda incele tarih değiştir ve iptal et seçenekleri bulunmaktadır. Bu işlemlerden tarih değiştirme butonuna tıkladığımızda ise karşımıza çıkan ekranda tarihleri ileri veya geri alabilme şansına sahibiz. Ardından kaydet butonuna tıklayarak çalışmanın tarihlerini değiştirmiş oluruz.

 

Çalışmanın İptali Nasıl Sağlanmaktadır?

 

Eğer çalışmayı iptal etmek istersek, yine ekranda karşımızda tarih değiştir butonunun yanında bulunan iptal et butonu ile çalışmaları iptal edebiliriz.

 

EBA öğrenci giriş sonrası yapılan bu aktivitelerden sonra öğrencilerin raporları hakkında bilgi edinilmesi ve ardından ise öğretmenlerin öğrencilere hangi çalışmayı vereceği bu bölüm dahilinde yapılabilmektedir.

 

Tabii bu noktada da öğrenciler giriş yapmak zorundadır. Özellikle çalışmaların kaydedilmesi ve sınavlardaki değerlendirmeleri etkilemesi açısından çalışmaların öğrencinin giriş yaparak kaydetmesi önemlidir.

 

Mobil Çalışmalar Yapılabilir mi?

 

EBA sisteminde aynı zamanda tablet, bilgisayar ve telefon olmak üzere 3 farklı alandan da giriş yapılmaktadır. Yani mobil cihazlar da EBA’ya uygundur. Çalışmalarınızı mobil cihazlarla da saklayabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın