Gruplar Sayfasını TanıyalımGruplar Sayfasını Tanıyalım

 

Nasıl grup oluşturulur? EBA kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri.

 

EBA giriş sonrası sayfam bölümündeyken ekranın sol tarafında bulunan gruplar sekmesi tıklanır. Daha sonra gruplar sekmesi tıklanması ile karşımıza yeni bir sayfa açılır.

 

Açılan sayfada hemen üst köşede yeni grup oluştur butonu bulunmaktadır. Yeni grup oluştur butonuna tıklanmak gerekmektedir.

 

Grup Hakkında Bilgiler Doldurmak Önemli

 

Yeni sekme ekranda karşımızda oluşur. Burada karşımızda bulunan sekmede boşluklar sırasıyla doldurulur. Grup hakkında ve gruplar hakkında bilgiler doldurulur. Grup adı yazılır ve bilgiler doldurulur.

 

Ardından grup tipi seçilmektedir. Grup tipi öğretmenin seçeceği gruba göre doldurur. Bu işlemlerin ardından sekmenin sağ alt köşesinde bulunan sonraki adıma tıklamak gerekmektedir.

 

Öğrencilerin Sınıfları Ve Şubeleri Seçilmelidir

 

Sonraki adım butonuna tıklandıktan sonra açılan sekmede gruba üye olacak öğrencilerin sınıfı ve şubesi seçilmektedir. Bu seçimin hemen altında gruba üye olacak üyeler yani öğrencilerin seçilmesi gerekmektedir.

 

Bu sayede hangi öğrenci gurubun içinde olacak bunu bilinmesi sağlanmaktadır. Ardından açılan sekmenin hemen yine sağ alt köşesinde Kaydet butonuna tıklamak gerekmektedir.

 

Kaydet butonuna tıklanır. Bu işlem sonrası karşımıza oluşturduğumuz grup çıkar. Bu grupta işlem yapmak istiyorsak gurubun üstüne tıklamamız gerekmektedir.

 

Grup Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

EBA öğrenci giriş sonrasında oluşturduğumuz grupta yanlışlık olmuş ise silmemiz gerekmektedir. Bunun için öncelikle sayfanın sağ üst köşesinde bulunan gurubu yönet butonuna tıklamamız gerekmektedir.

 

Bu butona tıkladıktan sonra hemen altında gurubu sil butonu çıkacaktır ve bu butona tıklanması ile gurubun silme işlemini yaparız.

 

Ardından ekranda karşımıza çıkacak Dikkat sekmesinde silme işleminin onayı istenmektedir. Evet butonuna tıklayarak silme işleminin tamamlamakta oluruz.

 

Gruba Dahil Edilen Biri, Tekrar Çıkarılabilir Mi?

 

Bu şekilde grupları oluşturabilir, gerekli bilgiler gruba dahi edilip, gruptan çıkarabilirsiniz.

 

Grup içerisine birisini yanlış aldığınızda bunun da çözümü bulunuyor. Bu noktada gruptan kişiyi çıkarabilirsiniz.

 

Grupların ne içereceğini ve kime hitap edeceğini seçebilir, katılan öğrencileri ekleyip çıkarabilme şansına sahibiz. Bu gibi seçimler öğretmenlerin etkinlikleri hangi guruba ne şekilde yapmasını sağlamaktadır.

 

Çok basit işlemler sonrası öğretmenler gruplar oluşturup bu grupları silme şansına sahiptir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın