İçerik Üretimi Nedir?İçerik Üretimi Nedir?

 

Eba içerik üretimi bakımından oldukça zengin bir platformdur. Konu anlatımlı videolar, sesler, görseller gibi zengin içerikler bulunmaktadır. LGS veya YKS ‘ye girecek öğrencilerimize özel donatımları ve içerikleri barındırmaktadır. Eba ‘da bulunan içerikleri sıralayalım. Bunlar; eba ders, e-kitap, e-dergi, video, ses, görsel, e-doküman, yarışma, Eba içerik üretimi, Eba Dosya, e-kurstur.

 

“İçerik Yönetim Sistemi” nde kendi içeriklerinizi üretme olanağına sahipsiniz. Kendi ürettiğiniz içerikleri farklı öğretmenler ve öğrenciler ile paylaşabilmektesiniz. Aynı zamanda paylaştığınız içerikleri öğretmenleriniz beğenirse, konu anlatımında da kullanılabilmektedir. En önemli özelliklerinden birisi de budur. Yani bu konu anlatımlıların tüm öğrencilere ulaşabilme olasılığı vardır.

 

Eba sunum ile sunum hazırlayabilirsiniz ve hazırladığınız sunumları kaydedebilirsiniz. Bu sunumlara her yerde ulaşma imkanı da vardır. Bunlara çevrimiçi ulaşabildiğiniz gibi çevrimdışı da ulaşabilirsiniz. Çevrimdışı ulaşmak istediğinizde PDF olarak indirebilme olanağına da sahipsiniz.

 

Eba’ya Giriş Yapma

 

Eba ana ekranından eba öğrenci giriş sayfasına giriş yapınız. “Eba hesabı oluştur” sekmesine basınız. Sizden T.C. Kimlik numarası ve şifre isteyecektir. Siz e-okul bilgilerinizi girerek “Giriş” sekmesine basınız. Ancak güvenlik kodunu girmesini unutmamalısınız. Eba hesabına yeni şifre belirlemeniz gerekmektedir. Kendinizin ya da velinizin e-posta adresini ve cep telefonu numarasını giriniz. Hemen sonra “Şifre oluştur” sekmesine tıklayınız. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girip “Gönder” sekmesine basınız.

 

İşlemleri başarı ile tamamladıktan sonra eba giriş ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekranda T.C. Kimlik numaranızı ve belirlemiş olduğunuz yeni şifrenizi giriniz. Güvenlik kodu da girildikten sonra artık “Ana Sayfa” sayfasına ulaşacaksınız.

 

Öğretmenin Öğrenciye Ödev Vermesi

 

Öğretmen, öğrencisine sosyal medya sayfasından ödev verebilmektedir. Takibini de yapabilmektedir. Ödevleri süreli veya süresiz olarak da verebilmektedir. Ayrıca işaretleme olarak verilebilen ödevleri öğretmenler hazırlayabilmektedirler. Doğrudan çalışma yaprakları da gönderebilmektedirler. Öğretmen kendi sayfasından çalışma yapraklarını yükleyebilmektedir.

 

Eba ‘da öğretmen kendi sistemi içerisinde bir puanlama oluşturabilmektedir. Ancak direkt üzerinde puanlama yapılamamaktadır. Akademik destek de girdikleri deneme sınavlarına göre bir puanlama sistemi vardır. Ancak o sınava yönelik bir çalışmadır. Bu sebeple derse yönelik bir çalışma olmamaktadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın