Kütüphane Sayfasında Neler Bulunur?Kütüphane Sayfasında Neler Bulunur?

 

Corona virüs vakalarının görünmesi itibariyle 10 Mart 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime uzun süre ara verilmiştir. Bunun akabinde Eğitim Bilişim Ağı üzerinden öğrenciler interaktif eğitim alma sürecine alınmıştır. 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılan eğitime verilen ara bitene kadar Eğitim Bilişim Ağı ile öğrenciler eğitime devam edecektir. Eğitim Bilişim Ağı üzerinden öğrenciler birçok aktivite de bulunabilirler. Bunlardan bir tanesi de birçok dokümana ulaşılabilecek kütüphane hizmetidir.

 

Eba Kütüphane Hizmeti

 

Peki kütüphane hizmeti nedir? Eğitim Bilişim Ağı üzerinde bulunan kütüphane sayfası okullardaki kütüphanelerden daha gelişmiş bir kütüphane sistemidir. Eba kütüphane içinde binlerce içerik mevcuttur. Farklı kategorilerde ki içeriklerin yer aldığı kütüphanede toplamda 228 adet içerik mevcuttur. Birçok dosyanın yer aldığı kütüphane sayfasında video kayıtları ses dosyaları dergiler ve birçok uygulama içerikleri bulunmaktadır.

 

Toplamda 228 içeriğin yer aldığı sistemde 120 video, 42 etkileşim, 19 doküman, 9 görsel, 3 dergi, 40 kitap, 1 alıştırma ve sınav içeriği mevcuttur. eğitim ve genel kültür konularında yardımcı olacak içeriklere yine kütüphane sayfasından ulaşılabilir. Kütüphane sayfası sayesinde öğrenciler istedikleri uygulamaya erişebilir, istedikleri kitabı online olarak okuyabilir dergi ve ses dosyalarını ulaşabilirler. Ayrıca izlemek istedikleri videoları da yine kütüphane sayfası üzerinden ulaşmak mümkündür.

 

Eba Kütüphaneye Nasıl Giriş Sağlanır?

 

Peki, öğrenciler Eba sayfasına girerken nasıl bir yol izleyecekler? Her öğrencinin kullanabileceği eğitim bilişim ağı sistemi aslında yıllardır kullanılan bir sistem iken yüz yüze eğitime verilen aradan sonra milyonlarca öğrencinin mecburi olarak kullanmak zorunda olduğu bir sistem haline gelmiştir. Bunun üzerine daha önce hiç sistemine girmemiş olan öğretmen, veli ve öğrenciler de sisteme giriş yapmak zorunda kalmışlardır. Peki öğrenciler sisteme nasıl girecekler Eba gov.tr sitesi üzerinden sisteme girebilecek olan öğrenciler t.c. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapabilirler. Şifresini unutan öğrenciler ise eba giriş için öncelikle şifremi unuttum seçeneğine tıklayarak ilk kayıtta verdikleri mail adresleri ya da cep telefonu numaralarına gelecek şifre sıfırlama seçeneğini kullanarak yeni şifrelerini sisteme tanımlayarak sisteme eba öğrenci giriş sağlayabilirler.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın