Listeler Nasıl Düzenlenir?Listeler Nasıl Düzenlenir?

 

Son günlerde Eğitim Bilişim Ağı kullanan gruplar sistemin kullanımı ile ilgili sık sık sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunların aşılması için öğrenciler, öğretmenler ve veliler sorularına cevap aramaktadır. Eğitim Bilişim Ağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan interaktif eğitim sistemidir. Öğrenciler Eğitim Bilişim Ağı sayesinde birçok veriye okula gitmeden ulaşabilirler. Böylece okula gitmeyen öğrencilerin ders kaybı yaşaması önlenmiş olur.

 

Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını sebebiyle Türkiye’de de yüz yüze eğitim sistemini 30 Nisan’a kadar ara verildiği açıklandı. Öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için derslerin eğitim bilişim sistemi üzerinden işlenmesine karar verildi. Böylece her öğrenci kendi için belirlenen saatlerde sistem üzerinden istediği dökümana, derse, sınava, etkinliğe ulaşabilir ve okulla dönene kadar hiçbir kaybı olmadan derslerine devam edebilecektir.

 

Bu sistem sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı hem öğretmenlerin hem öğrencilerin mağdur olmaması için elinden geleni yaparken öğrenciler ve öğretmenler de sistem üzerinden interaktif eğitime devam edebileceklerdir. Hem öğretmenler, hem öğrenciler sadece sisteme girerek kendileri için gerekli olan alandan gerekli olan dökümanlara ulaşabilir.

 

Listelerin Hazırlanması

 

Peki Eğitim Bilişim Ağı üzerinden birçok etkinlik yapılırken eğitim Bilişim ağının da listeler nasıl yapılabilir sorusu özellikle öğretmenlerin en çok merak ettiği ve sorun yaşadığı alanlardan bir tanesidir. Listeler öğretmenlerin eba sistemi üzerinden öğrencilerini düzenleyebilmek için kullandıkları bir alandır. Listeler sayesinde öğretmenler sınıfları kategorize edilebilir, şubeler kategorize edilebilir öğrencilerini belirleyebilir. Böylece hangi derse hangi öğrencinin gireceği sorunu ortadan kalkar.

 

Öğretmenler Eğitim Bilişim Ağı üzerinden kendilerine ait bilgileri girerek sisteme girdikten sonra listeler kısmından isterlerse listeleri düzenleyebilirler. Eba giriş yapıldıktan sonra düzenlenmesi için listeler kısmına gelen öğretmen listenin en sağında bulunan bölümde düzenle sekmesini tıklayarak listelerini düzenleyebilirler.

 

Ayrıca açılan ekranda sınıf ders ve listenin isminde değişiklik yapabilen öğretmenler listedeki objelerin sırasını da yine aynı sekme üzerinden değiştirebilir ya da silebilirler. Böylece kategorizasyon işlemi tamamlanarak öğretmenler istedikleri sınıfı istedikleri şekilde düzenlemiş olurlar. eba öğrenci giriş ile öğrenciler hangi sınıfta olduğunu rahatlıkla görerek derslere ve etkinliklere katılabilirler.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın