Mesaj Ve DuyurularMesaj Ve Duyurular

 

Öncelikle EBA üzerinden mesaj ve duyurulara giriş yapmak için bir EBA hesabı oluşturmamız ardından bu hesap ile EBA’ya giriş yapmamız gerekmektedir.

 

Giriş kısımlarından öğrenciler kendileri için oluşturulan girişi seçmeliler.

 

EBA SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK

 

Bu sistemden faydalanmak için, öncelikle EBA giriş kısmından giriş yapmalıyız. EBA öğrenci giriş yapılmasının ardından şifremiz var ise şifremizi girmeli yok ise velimizin veya öğretmenimizin verdiği şifre ya da e-okul aracılığı ile aldığımız şifreyi girmemiz gerekmektedir.

 

EBA giriş sonrası istenilen bütün bilgiler ana sayfa yer almaktadır. Dersler, ödevler, testler, çeşitli etkinlikler ve birçoğuna çok kolay bir yöntemle bağlantı sağlanmaktadır. Öğrencilerin ayrıca bilgi sahibi olmadığı kısımları internet sitesinin yardım seçeneğini seçerek, kafalarına takılan sorularına cevap bulabilirler.

 

EBA’ya giriş yaptıktan sonra yukarıda bulunan arama kısmının yanındaki çan simgesi sayesinde duyuruları görebilirsiniz. Mesajları ise sağ üstte bulunan profilinizden EBA sayfanıza gittikten sonra yine yukarıda bulunan çan simgesinin solundaki mesaj kutusu işaretine basarak görebilirsiniz.

 

 

MESAJLAR BÖLÜMÜ NEDİR?

 

Mesaj ve duyurular birbiriyle karıştırılsa da birbirlerinden farklı şeylerdir. Mesajlar öğretmenlerin, öğrencilere herhangi bir konu ile ilgili yollayabildiği ve öğrencilerin de mesaj kutuları üzerinden ulaşabildiği yazılardır.

 

Örneğin bir öğretmen EBA üzerinden yolladığı ödevleri yapmayan bir öğrencisini EBA üzerinden mesaj yollayarak uyarabilir ve ödevlerini yapmasını söyleyebilir. Aslında bu kısım bir nevi iletişim aracıdır. Öğretmenlerin öğrencilerle iletişim kurmasını sağlar.

 

DUYURULAR KISMI NE İŞE YARAR?

 

EBA sisteminde göreceğiniz duyurular ise öğretmenlerin, öğrencilerine yolladığı ödevlerin, sınavların, çalışmaların bildirimlerinin öğrencilere gittiği kısımdır.

 

Duyurular kısmı sayesinde öğrenciler, öğretmenlerin yolladıkları dersle ilgili şeylerden haberdar olabilirler. Mesela matematik öğretmeninin yolladığı bir testin bildirimi öğrenciye duyurular kısmında ulaşacaktır.

 

MESAJ VE DUYURULAR KISMINI ÖĞRENCİLER KULLANABİLİR Mİ?

 

Öğrenciler mesaj ve duyurular arasından mesajları kullanabilirken duyuruları kullanamazlar. Yani öğrenciler duyuruları sadece öğretmenlerden gelen bilgileri öğrenmek için kullanabilir.

 

Fakat öğrenciler mesajlar kısmını ise öğretmenlerine mesaj yollayabilmek için kullanabilirler. Yani mesajlar kısmı öğrenciler için hem mesaj almada hem de mesaj yollamada kullanılabilir.

 

Tüm bunları yapmak için öğrencinin mutlaka sisteme giriş yapması gereklidir. Giriş yapmadığı takdirde mesaj ve duyuruları görmesi mümkün değildir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın