Nasıl İleti Paylaşılır?Nasıl İleti Paylaşılır?

 

Tüm dünyada kâbus haline gelen yeni korona virüs salgını nedeniyle ülkeler katı tedbirler almaya başladılar. Bu virüs salgınının bir an evvel durdurulması amacıyla her ülke kendi olağan üstü halini oluşturmuştur. Alınan tedbirler neticesinde dünya üzerinde hayat neredeyse durma noktasına gelmiş vaziyettedir.

 

Ülkemizde de alınan tedbirler doğrultusunda her vatandaşın evinden çıkmaması gerektiği ısrarla vurgulanmaktadır. Hal böyle olunca eğitim alanında da tedbirler kaçınılmaz olmuştur. Bu sebeple Millî Eğitim Bakanlığı tüm öğrenciler için uzaktan eğitim sistemine geçildiğini duyurmuştur. Bu sisteme ise şu anda 30 Nisana kadar devam edilmesi planlanmaktadır.

 

Millî Eğitim Bakanlığının geliştirdiği bu uzaktan eğitim sistemine eba adı verilmektedir.

 

Eba Sisteminde Neler Yapılabilir?

 

Eba sistemi öğrencilere, velilere ve öğretmenlere hitap etmektedir. Eba sistemini kullanarak öğrenciler, veliler ve öğretmenler ilgili kontrollerini yapabilmektedirler.

 

Öğrenciler eba öğrenci giriş yapma yoluyla sisteme giriş yapabilirler. Sisteme girdikten sonra kütüphaneden canlı derse kadar birçok sayfaya kolaylıkla ulaşabilirler. Buradan eğitimlerine kesintisiz olarak devam edebilirler.

 

Veliler eba giriş sağlayarak çocuklarının kontrollerini sağlayabilirler. Ayrıca çocuklarının konu performanslarını izleyebilir, durumlarını gözlemleyebilirler.

 

Öğretmenler ise eba sistemi üzerinden öğrencilere ödevler dağıtabilir. Ayrıca yine bu platform üzerinden öğrencilerine canlı ders verme imkanına sahiptir.

 

Eba sisteminin sağladığı kolaylıklardan biri de hem öğrencinin hem de öğretmenin ileti paylaşabilir olmasıdır. Bu ileti paylaşımı eba sisteminin kolay ara yüzü sayesinde oldukça kolay bir şekilde yapılabilir.

 

Öğrenciler Nasıl İleti Paylaşır?

 

Eba sistemi üzerinde öğrenciler için bir ileti paylaşmak gayet basittir. Bunu yapabilmek için öncelikle eba sistemine giriş yapmaları gerekir. Eba sistemine giriş yaptıktan sonra “sayfam” kısmına tıklanır. Bu sayede öğrenciye göre kişileştirilmiş olan sayfam alanına ulaşılır.

 

Sayfam alanına geldikten sonra sayfanın en üstünde sarı renkli ileti ikonu görünmektedir. Buraya tıklayarak “ne paylaşmak istersin alanına” istenilen ileti yazılabilir. Ayrıca bu iletiye “dosya ekle” kısmından dosya eklemesi de yapılabilir. Daha sonra “grup seç” kısmından hangi grupta paylaşılacağı belirtilip “paylaş” butonuna basılır. Bu sayede ileti paylaşımı sağlanmış olur.

 

Öğretmenler Nasıl İleti Paylaşır?

 

Öğretmenler de iletilerini öğrenciler nasıl ileti paylaşır başlığının altında anlatıldığı gibi paylaşabilirler. Ayrıca isterlerse iletilerini yoruma kapatabilirler.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın