Ödevlerimi Nasıl Görüntülerim?Ödevlerimi Nasıl Görüntülerim?

 

Öğrenciler, öğretmenler tarafından atanan ve yüklenen ödevlerine bakmak için öncelikle EBA sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. EBA’ya girmek isteyen öğrenciler, giriş işlemini tamamladıktan sonra ödevlerini görüntüleyebilirler. EBA sistemine giriş yapmayı deneyen öğrenciler sadece dersler başladıktan sonra giriş yapabilirler.

 

Şifresi Olmayan Öğrenci Ne Yapmalı?

 

EBA sisteminde iki farklı şifre oluşturma sistemi bulunmaktadır. Şifreniz olmadan EBA sistemine giriş yapıp, ödevlerinizi görüntülemeniz mümkün değildir.

 

Eba.gov.tr’ye giriş yapılır, öğrenci kısmına tıklanıp ‘EBA hesabı oluşturulur’ sonrasında ise veli ya da öğretmene başvurmadan güvenlik kodu, kimlik numarası, öğrenci numarası ya da kimlik kartı seri numarası ile girilir. Diğer şifre oluşturma ise aktivasyon koduyla sağlanmaktadır. Bunda ise EBA giriş ekranında TC kimlik numarası ve veli ya da öğretmen tarafından edinilen tek kullanımlık şifre girilir. Burada güvenlik kodu işlemi ile cep telefonu, e-mail ya da veli bilgilendirme aktivasyon kodu da gereklidir.

 

Sistem Nasıl İşliyor?

 

EBA sistemine giriş yaptıktan sonra ekran karşımıza çıkan ‘Ders Görüntüleme’ butonu çıkmaktadır. EBA giriş sonrası öğrenci bu butona tıkladıktan sonra karşısına çıkan panelde bütün bilgiler yer almaktadır.

 

Burada öğrenci ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencisi durumuna göre seçim yapılır. Bu işlem tamamlandıktan sonra karşımıza çıkan ekranın sol tarafındaki panelde çalışmalarım adlı bir buton bulunur.

 

Çalışmalarım Kısmında Neler Bulunmaktadır?

 

EBA öğrenci giriş yapan öğrenci bu butona tıklayarak ‘çalışmalarım’ karşısında kendisine atanan bütün ödevleri ve etkinlikleri bulabilir.

 

Buradan dilediği ödevi ve çalışmayı seçerek etkinliğini tamamlayabilme şansına sahiptir. Diğer derslerden de bütün ödevler burada toplu bir şekilde yer almaktadır.

 

Günlük Ödevlere Nasıl Ulaşım Sağlanmaktadır?

 

EBA öğrenci girişi sonrası çalışmalarım bölümüne gelindiğinde, karşımızda öğretmenlerde gelen ödevler, dersler ve etkinlikler bulunacaktır. İlgili dersin öğretmeni tarafından atanan ödevler seçilerek, ucu açık sorular veya testler cevaplandırılır.

 

Günlük ödevler bu bölümde her gün güncellenmektedir ve öğrenci istediği vakit dahilinde ödevini yapma şansına sahiptir. Genelde o gün yapılan dersler sonrası, ödevlerin güncellendiği görülmektedir.

Ödevlerini tamamlayan öğrencilerin, ödev kısmında ödevlerin tamamlanmasıyla testi bitir ve testi gönder kısmına tıklanır ve tam olarak ödev tamamlanır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın