Oluşturulan Gruba Kimler Üye Olabilir?Oluşturulan Gruba Kimler Üye Olabilir?

 

Öğretmenler tarafından grupların oluşturulması yapılmaktadır. Öğretmenlerin haricinde öğrencilerin grup oluşturmasına sistem izin vermemektedir. Oluşturulan gruplara katılabilmek için yapılması gereken birkaç adım vardır. İlk önce bilgilerinizi kullanarak sisteme giriş yapmalısınız. Ana Menü kısmından Gruplar sekmesine tıklayarak Grupları Keşfet butonuna basmalısınız. Daha sonra katılmak istediğiniz grupları inceleyerek katılım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında arama yapmanıza gerek kalmadan üye olabileceğiniz grupların listesi de bu alandan yer almaktadır.

 

EBA Nedir?

 

Eğitim Bilişim Ağı’nın kısaltılmış şekli EBA olarak ifade edilir. Türkiye Cumhuriyeti’nde uygulanmakta olan bir eğitim programıdır. Eğitim Bilişim Ağı kısaca eba, Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olan bir eğitim programıdır. MEB’e bağlı olan Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve işletilen bir sistemdir. Eğitim Bilişim Ağı sayesinde öğrencilere uzaktan eğitim verme imkanı doğmuştur.

 

EBA’ya Öğrenci Girişi Nasıl Sağlanmaktadır?

 

Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerin hizmetine sunulan bir sistemdir. EBA sistemi hazırlanışı ve arayüzü itibariyle kullanıcılarına kolaylık sağlayan bir yapıda dizayn edilmiştir. EBA sistemine öğrencilerin giriş yapması için birkaç adımı tamamlamaları gerekmektir. Bunun için eba giriş iki farklı şekilde yapılmaktadır.

 

İlk olarak eba.gov.tr adresinden EBA sistemine giriş yapılmalıdır. Daha sonra öğrenci butonuna basılarak EBA hesabı oluştura tıklanmalıdır. Açılan sayfada istenen TC Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası, TC Kimlik Kartı Seri No’su ve Güvenlik Kodu girilmelidir. EBA sistemi için bu şekilde şifre oluşturmak için veli ya da öğretmene başvurmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

İkinci olarak veli ya da öğretmene başvurarak onların yardımı ile şifre belirlenebilmektedir. Bunun için ilk önce eba öğrenci giriş ekranı açılmalıdır. Ardından TC Kimlik Numarası ile birlikte öğretmen ya da velide bulunan tek kullanımlık şifre girilmelidir. Ardından Güvenlik Kodu da girilerek gönder butonun basılmalıdır. Ardından karşınıza çıkan aktivasyon yöntemlerinden birisi ile EBA sistemini aktive etmelisiniz. Aktivasyon işleminden sonra EBA hesabınıza giriş için yeni şifrenizi belirleyeceğiniz ekrandan şifrenizi belirlemelisiniz.

 

Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra EBA sistemine girişiniz sağlanmış olacaktır. Daha sonra tekrar gireceğiniz zaman TC Kimlik Numarası, yeni şifre ve güvenlik kodunu ile giriş yapabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın