Paylaşılan İleti Düzenlenebilir Mi?Paylaşılan İleti Düzenlenebilir Mi?

 

Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılan EBA, okulların tatil edilip uzaktan eğitime başlaması ile bir hayli değer kazanmıştır. Uzaktan eğitim bu platform üstünden yürütülmekte, öğrenciye ve öğretmene özel içerikler sunmakta, öğrencilerinin hedeflerine yaklaşabilmeleri için onlara yardım etmektedir. İçerisinde birçok ayrı sistemi barındıran EBA, Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un istemiyle yeniden yapılandırılmıştır. Yeni sistemler ve uygulamalar eklenmiş, okuldan uzak olan öğrencilerin eğitimlerinden de uzak kalmaması için yenilikler yapılmıştır.

 

  1. ve 12. sınıf öğrencileri için akademik destek programı uygulanmaktadır. Öğrencinin istediği zaman konu tekrarı yapabildiği, yeni nesil sorular çözebildiği, geçmiş senelerdeki üniversite sınav sorularını ve çözümlerini görebildiği bir programdır. Öğrencilerin mevcut durumu ele alınıp, özel olarak çalışma programı hazırlanması, öğrencinin eksiklerine göre hangi dersten hangi konuyu çalışması gibi özellikleri ile öne çıkan bu program, öğrencilerin beğenisini toplamıştır.

 

EBA’da Hangi İçerikler Mevcuttur?

 

Milli Eğitim Bakanlığı dijital platformu olan EBA, içerisinde öğrencilere özel içerikleri ile ön plana çıkmaktadır. Öğrencilere özel uygulamalar, planlamalar, ders içerikleri vb. içerikleri barındırmaktadır. Her öğrencinin yararlanabildiği bu platform, uzaktan eğitimin yapıldığı sistemdir. Öğretmenler de bu platformdan yararlanabilmektedir.

 

EBA’ya Giriş Nasıl Yapılır?

 

Her öğrenci ve öğretmen EBA’dan yararlanabilmektedir. Özel okul öğrencisi veya devlet okulu öğrencisi ayrımı bulunmamaktadır. EBA öğrenci giriş

 

Özel okul öğrencileri EBA’ya o-okul şifresi ile giriş yapabilmektedirler.

 

Açık öğretimde öğrenimi süren öğrenciler ise açık öğretim şifreleri ile EBA’ya giriş yapabilirler.

 

Devlet okulunda görev yapan öğretmenler ise MEBBİS şifreleri ile EBA giriş yapabilmekteler.

 

MEBBİS şifresi olan her öğretmenimiz EBA platformundan yararlanabilmektedir.

 

EBA’da İleti Paylaşma

 

Öğretmenlerinde yararlanabildiği bu sistemde, öğrencilere ödev vermek ya da bilgi paylaşmak için kullanılan paylaşma sayfalarında yayınlanan her ileti düzenlenebilmektedir. Öğretmen tarafından paylaşılan iletiler kaldırılabilir, düzenlenebilir yapıya mevcuttur. Öğretmenlerin paylaştıkları içerikleri takip eden öğrenciler, öğretmenleri tarafından görülmektedir. Akıllı yönergeleri bulunduran bu sistem, hangi öğrencinin hangi iletiyi gördüğü, o ileti hakkında (paylaşılan ileti eğer test ise ) performansını göstermektedir. Öğretmenler iletiyi paylaşmak istedikleri sınıfları seçebilmekte, veya her sınıfa farklı ileti yayınlayabilmektedir. İleti sınırı yoktur, istenildiği kadar paylaşılabilir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın