Profil Sayfamızı KeşfedelimProfil Sayfamızı Keşfedelim

 

EBA’da profil sayfamızın özelliklerini öğrenmek önemli bu sebepten ötürü öncelikle yapmamız gerekenlerden bir tanesi EBA resmî sitesine girmektir.

 

Öğrenciler EBA’ya e-Okul bilgileri ile öğrenci girişi üzerinden girebiliyorlar. Giriş yapıldıktan sonra ise öğrenciler yeni şifrelerini belirleyebiliyorlar.

 

EBA resmi sayfasına girdikten sonra ise hesabımıza girmemiz gerekiyor. Ardından ise profilimize girdiğimizde karşımıza kendi sayfamız çıkıyor.

 

Eba Profil Sayfası Nasıl Kullanılır?

 

Sol tarafta bulunan alan bizim profil sayfamızın genel durumunu göstermektedir. Bu alanda ise birçok bilgiyi edinme şansına sahibiz.

 

Bu alanda akademik durumumuz, öğretmenlerin görüşleri, armalarımız ve seçtiklerimiz yer almaktadır. Sayfanın altında bulunan EBA öğrenci giriş Portfolyo kısmına tıkladığımızda karşımıza çıkan sayfada sağ tarafta bulunan armalar kısmına tıklarsak, keşfettikçe ve daha çok etkinlik yaptıkça yeni armalar kazanılmaktadır.

 

Arma kazanmak öğrencilere bir motivasyon kaynağı oluşturması için konulmuştur. Burada bir oyun misali etkinlikleri eğlenceli yaparak, öğrencilerin ödevlerini ve etkinliklerini tamamladıkça arma almaları sağlanmıştır.

 

Puan Ve Sıralama Sistemi

 

EBA giriş yapan öğrenciler EBA puanı ve sıralamayı görmek istedikleri takdirler karşılarında olan ekranın üst tarafında yazan ‘EBA puanı ve sıralaması’ bölümüne tıkladıkları takdirde karşılarına dönem puanı, sınıf sıralaması ve okul sıralaması yer almaktadır. Bu sayede kaçıncı sırada olduğunu görebilirsiniz.

 

EBA girişi yapana öğrenciler, daha sonrasında karşılarında duran bölümde hakkında kısmına tıkladıkları takdirde, öğretmenlerin görmesi için ilgi alanları ile zenginleştirilebilir.

 

Hemen yukarıda bulunan profil bölümüne tıklanırsa bu bölüm tamamlanmış olur. Bu bölüm sayesinde öğrencilerin genel bilgileri edinilebilir. Hem öğretmenler öğrencinin bilgilerine kolayca ulaşır hem de öğrenciler bu sayfa sayesinde birçok faydalı bilgiye zorlanmadan ulaşabilir.

 

Eba Profil Sistemini Veliler Nasıl Kullanabilir?

 

Öğrencilerin puanlama sistemini görmek için veliler için de EBA sisteminde giriş bulunmaktadır. Veliler e-devlet kullanıcı adı ve şifresini kullanarak sisteme girebilir. Bunun için öncelikle üst menüden veli girişini seçmesi gerekmektedir.

 

Bu alanda öğrencilerin dersleri, ödevleri ve başarılarına dair tüm puanlama ve sıralama sistemini görebilirler. Aynı zamanda sınav tarihleri de velilerin erişimindedir. Eğer veli giriş yapabilecek e-devlet şifresine sahip değilse başka bir yöntemi bulunmadığından mutlaka e-devlet şifresi edinmelidir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın