Raporlar Alanı Nedir?Raporlar Alanı Nedir?

 

Raporlar menüsünde, çalışma raporları, bireysel çalışma raporları, genel performans raporları bulunmaktadır. Çalışma raporlarına tıklandığında, çalışma bazlı raporlar ve öğrenci bazlı raporlar karşımıza çıkmaktadır. Çalışma bazlı raporlara tıklandığında, öğrencilere gönderilmiş olan etkinlikler sınıfça veya öğrenci bazında incelenebilir.

 

Örneğin herhangi bir sınıfa gönderilen bir çalışmanın, öğrencilerin yüzde kaçının bu görevi tamamladığı ekranda görülebilmektedir. Bu çalışmaları eba üzerinden görmek mümkün. Daha detaylı bilgiye erişmek için, incele butonuna tıklanır. Açılan sayfada, hangi öğrencilerin çalışmaları tamamladığı net bir şekilde görülebilmektedir. Ekranda tamamlanma noktalarına göre öğrencilerin performansı izlenir. Kimlerin çalışmayı tamamladığını tamamlama noktası gösterir. Aynı zamanda, pdf indir butonuna tıklayarak bu sayfayı pdf formatında kaydedebiliyoruz.

 

Öğrenciye Sınav Gönderildiyse

 

Eğer öğrencilere bir sınav gönderildiyse, öğrencilerin yüzde kaçının sınavı tamamladığını görebilmek mümkündür. Öğrenci ise, gönderilmiş sınavı eba giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra görebilir. Sınıflardaki başarı oranı ekranda görülebilmektedir. Örneğin bir sınıfa sınav gönderildi. Detaylı inceleme şu şekilde görülür. Mesela 6. sınıflara gönderilmiş bir sınavı tıklıyoruz. Açılan pencerede karşımıza sınav analizi ve sınav sonuçları diye iki seçenek çıkmaktadır. Sınav analizine girildiğinde soru bazlı inceleme karşımıza çıkmaktadır. Soruları doğru cevaplayanlar, yanlış cevaplayanlar ve soruyu boş bırakanlar ekranda görünmektedir. Soruların başarı yüzdesi de ekranda detaylı şekilde görülebilmektedir. Sayıların üzerindeki butona tıklandığında öğrenci ismi belirecektir.

 

Detaylı inceleme yaptıktan sonra geri gelip, sınav sonuçları seçeneğine tıkladığımızda öğrencilerin, sınav başarısı görülür. Öğrencilerin doğrularını, yanlışlarını gösteren tablo ile karşılaşılır. Tablo üzerinde, herhangi bir öğrenci isminin üzerine tıklandığında öğrencinin sorulara verdiği yanıtlar görülebilmektedir.

 

Daire şeklinde gösterilmiş başarı yüzdesini de görmek muhtemeldir. Ardından sayfanın yukarısına çıkıldığında, sınav soruları görülmekte ve öğrencinin işaretlediği seçenekte görülebilmektedir. Yanlış yapılan sorular kırmızı ile işaretlenmiştir. Öğrenci sınavı bitirdiğinde her sorunun çözümünü, çözümü göster butonuna tıklayarak inceleyebilir. Bu incelemeye eba öğrenci giriş işlemi ile erişebilir. Detaylı analizlerle öğrencinin konunun veya ünitenin hangi bölümünde eksik olduğunun farkına varılır. Çalışma raporları içerisindeki, çalışma bazlı bu bölüm bu şekilde incelenmiş olur.

 

Öğrenci Bazlı İnceleme

 

Bu bölümde öğrenciye gönderilen tüm çalışmalar üzerinden başarısını görmek mümkün. Aynı zamanda dersler menüsünde bulunan konular üzerindeki başarısı incelenebilir. Ve gönderilen çalışmayı yüzde kaç oranında yaptığı da görülebilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın