Sınavlar Sayfasını TanıyalımSınavlar Sayfasını Tanıyalım

 

EBA’ya giriş yapmak isteyen öğrenciler önce, www.eba.gov.tr adresine girdikten sonra, “EBA Giriş” ekranından “Öğrenci” kısmına tıklayarak giriş yapabilirler.

 

EBA’da Şifre Nasıl Oluşturulur?

 

Eba öğrenci girişi yapabilmek için öncelikle bir şifre almanız gerekmektedir. Bu şifreyi almak için iki yol vardır:

 

Bunlardan birincisi, “EBA hesabı oluştur” seçeneğine tıklayarak öğrenciler, velilerine ya da öğretmenlerine başvurmadan bir şifre elde edebilirler.

 

Bunun için; ” EBA hesabı oluştur seçeneğine tıkladıktan sonra e-Okul bilgilerini girerek Giriş butonuna basın. Eba için yeni bir şifre belirleyin ya da kendinizin/velinizin e-posta adresini ve cep telefon numarasını girerek “Şifre Oluştur” butonuna basın. Böylece yazmış olduğunuz telefon numarasına bir kod gelecek. Bu doğrulama kodunu çıkan ekrana girerek “Gönder” butonuna basın.

 

Bütün bu adımlar bittikten sonra tekrar Eba giriş ekranına yönlendirilirsin. Burada çıkan ekrana T.C kimlik numaranı ile ve belirlediğin yeni şifreni gir. Güvenlik kodunu da girdikten sonra “Gönder” butonuna bastığında artık EBA’ya giriş yapmış olursun ve ana sayfaya yönlendirilirsin.

 

EBA’da şifre oluşturmak için ikinci seçenek ise, velinize ya da öğretmeninize başvurarak şifre oluşturmaktır. Bunun için, EBA Giriş ekranında “Öğrenci”ye tıklayarak T.C kimlik numaranı ve veli ya da öğretmeninden aldığın tek kullanımlık şifreyi girmelisin. Güvenlik kodunu da girdikten sonra “Gönder” butonuna bastığında bir aktivasyon yöntemi seçmen gerekecek. Bunun için birkaç seçeneğin var:

 

  1. Eğer “Veli Bilgileriyle Aktivasyon”u seçersen velinin T.C kimlik numarasını ve güvenlik kodunu girerek “Giriş Yap” butonuna basmalısın.

 

  1. Eğer “E-posta Yoluyla Aktivasyon”u seçersen, sisteme kayıtlı e-postana gelecek kodu “Aktivasyon Kodu Gir” bölümüne yazdıktan sonra “Giriş Yap” butonuna basmalısın.

 

  1. Eğer “Cep Telefonu ile Aktivasyon”u seçersen, sisteme kayıtlı cep telefon numarana gönderilen kodu girerek “Giriş Yap” butonuna basmalısın.

 

Aktivasyonu tamamladıktan sonra, karşına Eba için “Yeni Şifre Belirle” ve “Kaydet” butonlarına tıkla. Böylece EBA giriş ekranına yönlendirilirsin. Çıkan ekrana T.C kimlik numaranı, belirlediğin şifreyi ve güvenlik kodunu girip “Gönder” butonuna bastığında Ana sayfaya yönlendirilirsin.

 

EBA’da Sınavlar Sayfası Nedir?

 

Eba’da bulunan sınav, test ve alıştırmalara buradan ulaşırsın. Burada tüm dersler için farklı konu ve sınıflara göre seviye testleri bulunur. Buradan çalışmak istediğin konuyu seçerek sınavlarını çözebilirsin.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın