Son Çalıştığın Konular Bölümü Nedir?Son Çalıştığın Konular Bölümü Nedir?

 

Eba giriş yapan öğrencilerin çalışılması hem öğrencilerinin kendileri tarafından hem de öğretmenler tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu sebepte ötürü öğrenciler ve öğretmenler için Eba sistemi bu alanı rahatça ulaşabilmeleri için ayrı bir sekme oluşturmuştur.

 

Bu sekme de ise Eba giriş sonrası öğrencilerin açılan sayfada kendi sayfam bölümüne gelmeleri gerekmektedir. Bu bölümde bulunan çalışmalarım alanına gelmeleri gerekmektedir. Bu butona tıklanması sonucunda karşımıza çıkan konulardan kendi konularını görüntüleyebilme şansına sahip olurlar.

 

EBA SİSTEMİNDE ÇALIŞTIĞIN KONULAR BÖLÜMDE NELER GÖRÜLEBİLİR?

 

Son çalıştığın konularda öğrenciler hangi dersi seçerseler o dersten gelen çalışmaları ve etkinliklerde nerede kaldıklarını görebilirler.

 

Hangi çalışmayı tamamladıkları veya tamamlamadıkları, tamamlanması gereken bölüm bu sayede öğrencilerin kolaylıkla görmesini sağlar. Konu başlığına tıklanması ile birlikte o çalışmada nerede kaldıkları hangilerini yaptıkları çok rahat bir şekilde gözükebilir.

 

GRAFİKLERİN ÖĞRENCİ PERFORMANSINDAKİ FAYDALARI

 

Ayrıca Eba öğrenci giriş sonrası bu bölümde yer alan çalışmaların üstüne tıklayarak son çalışılan konular hakkında grafikler elde edinilebilir. Bu grafikler de öğrencilerin performansı üzerinde etkili olacaktır.

 

Bu grafiklerin doğru analiz edilebilmesi öğrencilerin başarı oranında olumlu bir etki sağlayacağı da kuşkusuzdur. Bu bölümde Eba giriş yapan öğrencilerin kaldığı yerden zorlanmadan kolay bir şekilde devam etmesini sağlamaktadır.

 

ÖĞRENCİLERE KESİNTİSİZ ULAŞIM

 

Öğrencilerin hızlı bir şekilde etkinliklere devam etmesi hem konudan sapmayı engellerken hem de hızlıca konunu öğrenilmesini sağlamaktadır.

 

Zaten Eba sistemi hedef olarak ta öğrencilere örgün eğitim misali ve teknoloji nimetlerinden faydalanarak öğrencilere kesintisiz ulaşmayı hedeflemektedir. Sistemin işleyişi ve olumlu bir rapor elde edebilmesi takibiyle öğretmenler ve öğrenciler ile alakalıdır. Fakat bu noktada öğrencilere sunulan bu hizmetler örgün eğitimde sunulan hizmetler kadar işlevsel hatta daha iyi ve pratik olduğu söylenilebilir.

 

VELİLER SİSTEMDEN FAYDALANABİLİR Mİ?

 

Sistemin pratikliği de veli öğrenci ve öğretmen üçlüsünün de aralarındaki ilişkinin hızlı olmasını da sağlamaktadır. Öğrencilerin çalıştığı konuların kontrol edilmesi ve son çalışılan konuların veli tarafından da görülebilmesi bu noktada örgün eğitimden daha pratik olduğunu gösterir. Bu anlamda veliler öğrencilerin nerede kaldıklarından bizzat kendileri de haberdar olabilirler.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın