Takvimde Neleri Görebilirim?Takvimde Neleri Görebilirim?

 

Takvim öğrencinin kendini takip edebilmesi için ayarlanmış kullanışlı bir bölümdür.

 

“Ana Sayfa”da ki “Takvimim” de Neler Bulunur?

 

Öğrenciler için avantajlı olan bu takvim sistemi üzerinde bulunan birçok alternatifler vardır. İlk olarak öğretmenlerden öğrencilere gönderilmiş etkinlikler bulunur. Takvimde Neleri Görebilirim? sorusu sadece bu kadar değil oldukça çok yanıtı bulunmaktadır. Duvar kısmından bu etkinliklere ulaşılabilir. Bir başka fonksiyonu ise öğrenciler ödevlerini bu sistem üzerinden oldukça kolay bir şekilde takip edebilir. Eba giriş kısmında bulunan takvimin bir diğer avantajı ise yazılı sınav tarihleri bu sistem üzerinden takip edilebilir.

 

Eba Anasayfa da Neler Bulunur?

 

Eba sisteminin üzerinde bulunan ana sayfa kısmında birçok şey bir araya toplanmıştır. Öğrencilerin dersleri bu sayfa üzerinden rahatlıkla takip edebilme olanağı sunulmaktadır. Konu ile ilgili olan testleri bir arada görerek kısa zamanda kendini değerlendirmesine fırsat tanınmıştır. Takvim ile kendi performanslarını artırabilme olanağı sunulmuştur. Hedeflerini belirlemesine katkı sağlayan bu sayfa aynı zamanda öğrencilerin eksiklerini ve ödevlerini Eba öğrenci giriş sayesinde takip etme imkanı sunmaktadır.

 

Ana sayfanın sağ tarafında bulunan arama butonu aracılığı ile kelime veya teste ait kod vs. aranabilir. Gelen bildirimler oradan görüntülenebilir. Ana sayfanın sol kısmı öğrencinin Hedefine ne kadar yakın olduğu hakkında bilgi verir. Bu şekilde öğrencinin otokontrol yapmasını sağlar

 

Eba sitesinde bulunan Tamamlama alanı kısmında “Arayı Kapat” butonu vardır. Bu butonu tıklayan öğrenciler eksik kaldıkları konuları tamamlama ve kendilerine özel olarak ayarlanmış testleri çözme imkanı yakalarlar.

 

Ebanın birçok avantajları içerisinde birde öğrencinin yeterlilik seviyesi hakkında bilgi veren kısım vardır. Bu kısma “Yeterlik Seviyen” yazan kısım üzerinden ulaşılabilir. Bu alanda öğrenci derse olan potansiyelini görme şansını yakalayabilir.

 

Ebanın vermiş olduğu bu faydalı siteyi kullanmak oldukça kolay ve başarıya ulaştırabilecek bir yoldur. Başarıya ulaşmak isteyen öğrenciler başarılarını Eba sayfasındaki Rozetler kısmından görebilir. Bu kısımda öğrenci kazanılabilecek olan rozetler hakkında bilgi alabilir, kazanılan rozetleri görebilir. Rozetlerin tamamını görmek için tümünü gör sekmesine tıklamak yeterli olacaktır.

Rozetler kısmının bulunduğu kısmın alt tarafında bulunan özet rapor seçeneği ise en son 3 gün içinde öğrenci kendisinin ve arkadaşlarının çalışmalarını görülebilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın