Testlerin Cevaplarını Nasıl Görüntüleyebilirim?Testlerin Cevaplarını Nasıl Görüntüleyebilirim?

 

Bilindiği üzere corona virüs sebebiyle eğitim online olarak devam etmektedir. Ülkemiz öğrencileri uzaktan eğitim sistemi ile Eba’dan eğitimine devam etmektedir. Bu uygulama içerisinde de dersler olduğu gibi de testler de olmaktadır. Peki, öğrencilerimiz bu uygulamaya girişi nasıl sağlayacaklar ve çözdükleri bu testlerin cevaplarına nasıl ulaşacaklar?

 

Eba Sistemine Giriş Yöntemleri

 

Peki ülkemiz öğrencileri Eba giriş erişimi nasıl sağlayacak? Bunun birçok yöntemi vardır. Bu yöntemler şu şekildedir;

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkemiz öğrencilerinin velilerine SMS yolu ile velisi olduğu öğrencinin Eba’ya giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve tek kullanımlık şifre gönderilmektedir.

 

Bir sorun söz konusu olduğu takdirde öğrencinin velisi eğer E-Devlet kullanıcısı ise oradan velisi olduğu öğrenci için Eba şifresi alabilir. E Devlet kullanıcısı olmayan veliler içinde velisi olduğu öğrencinin sınıf öğretmeni yardımı ile Eba şifresi alabilirler.

 

Öğrenciler tek kullanımlık şifre ile Eba öğrenci giriş kısmına giriş yaptıktan sonra güvenlik nedeni ile kendilerine ait olan bir şifre ile değişim yapmaları gereklidir.

 

Eba Sisteminde Şifre Değişimi Nasıl Yapılır?

 

Şifre değişiminin de birkaç yöntemi vardır. Bu yöntemler şu şekildedir;

 

Tek kullanımlık şifre ile giriş yapıldığı zaman sistem öğrencileri şifre değişim bölümüne atmaktadır buradan şifre değişimi yapabilirsiniz.

 

Başka bir yöntemi ise ana sayfada bulunan öğrenci profili bölümüne girilerek şifre bölümüne tıklayarak şifre değişimi yapabilirsiniz.

 

Testlere Nasıl Ulaşılabilir?

 

Ülkemiz öğrencileri bu çözdükleri testlerin sonucuna birçok şekilde ulaşabilirler. Bu testlerin çözümlerine ulaşmak için bazı yöntemler şunlardır.

 

Eba’nın uygulaması olan Eba Akademik Destek uygulaması indirilerek bu uygulamanın ana sayfasında yer alan testlerim bölümüne girilerek çözülen testlerin cevabına çözülen testin sağ alt kısmında yer alan cevapları göster butonuna basılarak cevaplara ulaşabilirler.

 

Başka bir yöntem ise çözülmek istenen teste girmeden önce sistemin ülkemiz öğrencilerine sunmuş olduğu bir seçenek var. Bu seçenekte ülkemiz öğrencilerine girmiş oldukları testte her bir çözdüğü soru sonrasında sorunun cevabı ile değerlendirme imkanı sunuyor. Bu çözülen soruları iki türlü de değerlendirebiliyorlar. Hem çözülen sorunun video yardımı ile anlatımı hem de yazılı bir şekilde çözümlü anlatımı ile değerlendirebiliyorlar. Bu şekilde de yanlışlarını görüp bunları düzeltme şansı bulmuş oluyorlar.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Testlerin Cevaplarını Nasıl Görüntüleyebilirim? (1 Yorum)