Veliler İçin Eba KullanımıVeliler İçin Eba Kullanımı

 

Yeni korona virüs salgın hastalığının tüm dünyayı etkilemesiyle birlikte herkesin yaşam koşulları değişmiştir. Tüm devletler bu salgın hastalığa karşı uygun gördükleri tedbirleri almak için çabalamaktadırlar. Ülkemizin de bu salgın hastalıktan etkilenmesi sonucu devletimiz bu hususta birçok tedbirler almıştır.

 

Alınan bu tedbirlerin başında ise eğitim hususunda alınan tedbirler gelmektedir. Bilindiği üzere bu salgın hastalığın ilerlemesi durdurmak amacıyla okullarda uzaktan eğitime geçilmiştir. Bu uzaktan eğitim sürecine şu anda en azından Nisan ayının sonuna kadar devam edilme kararı vardır. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenciler için sağlanan bu uzaktan eğitim eba sistemiyle yürütülmektedir.

 

Çocuklarının en iyi eğitimi almasını isteyen veliler ise eba sistemi hakkında birçok soruya sahipler. Çocukları için eba öğrenci giriş nasıl yapıldığı veliler için merak konusudur. Ayrıca eba giriş veliler için de sağlanıyor mu sorusu tüm velilerin merak konusudur.

 

Eba’da Ne Yaptı Bölümü

 

Veliler de öğrenciler gibi T.C. kimlik numaralarıyla eba sistemine giriş yapabilmektedirler. Çocuklarının durumunu merak eden veliler eba sistemi üzerinden çocuklarının neler yaptıklarını kolaylıkla görebilirler. Bunun için eba sistemine giriş yapan velilerin Eba’da ne yaptı bölümüne bakmaları gerekir.

 

Bu bölüme bakan veliler çocuklarının ilgili yerlerde geçirdikleri zamanı detaylı bir anlatımla görebilirler. Zaman hesaplanması çocukların ilgili içeriklerde geçirdiği süre dikkate alınarak yapılır. Bu bölümde velilerin çocuklarının son bir haftada ne kadar zaman geçirdiğini göreceği sayfalar aşağıda sıralandığı gibidir.

 

l Dersler

l Kütüphane

l Portfolyo

l Sınavlar

Bekleyen Çalışmaları Bölümü

 

Bu bölüm veliler için çocuklarının bekleyen çalışmalarını gördüğü sayfadır. Bu çalışmalar öğretmenleri tarafından öğrenciye gönderilmiş ve henüz bitmemiş çalışmalardır. Çalışmalar bitiş tarihinin yakınlığına göre tarafınıza sıralanacaktır.

 

Performans Puanları

 

Veliler eba’da ne yaptı bölümünün çocuklarının performans puanlarını etkileyip etkilemediği hususunda sık sık sorular sormaktadır. MEB tarafından sağlanan bilgiye göre çocuğun performans puanları etkilenmemektedir. Bu bölüm sadece çocuklarının takibini veliler gönül rahatlığıyla yapabilsin diye oluşturulmuş bir bölümdür.

 

Son Çalıştığı Konular Bölümü

 

Bu bölüm velilere çocuklarının en son çalıştığı konuları göstermek amacıyla tasarlanmıştır. Veliler bu bölümde aynı zamanda çocuklarının ilgili konuyu bitirme yüzdelerini de görebilirler.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın